All Star 2016 Sonrası En İyi NBA Maçları

405
All Star 2016 Sonrası En İyi NBA Maçları
All Star 2016 Sonrası En İyi NBA Maçları

Bu seneki NBA All Star etkinlikleri çok güzel geçti. Belki de tarihin en iyi smaç yarışmasına tanık olduk ve Kobe’nin son All-Star maçını izledik, ki bu rekorlarla dolu bir All-Star maçı oldu. Bireysel olarak Tüm NBA All-Star Rekorlarını yazmıştık, okuyabilirsiniz. Güzel bir All-Star geçti ve artık normal sezon maçlarına dönüyoruz. NBA normal sezonu 8 günlük All-Star arasından sonra bu gece oynanacak maçlar ile devam edecek. Şimdi normal sezonda kalan maçların en iyileri sizin için listeliyoruz. Sezonun sonlarına doğru sıralama için ve playoff’lara kalmak için mutlaka çok önemli maçlar olacaktır, onları da ekleriz. Maçların tarihlerini ve saatlerini de yazıyoruz ki, izlemek isteyenler kaçırmasın. Gerçekten de bu maçlar kaçmaz.

 

21 Şubat 03:00 | New York Knicks @ Minnesota Timberwolves

Sezonun en iyi 2 çaylağını karşı karşıya getirecek maçta Kristaps Porzingis ile Karl-Anthony Towns’ın birbirine karşı göstereceği performanslar merakla bekleniyor. Minnesota Timberwolves’ın playoff umudu pek yok diyebiliriz, Porzingis’li New York Knicks ise playoff hattına girmek için mücadelesini devam ettiriyor. 20 Şubat gecesini 21 Şubat’a bağlayan gece TSİ 03:00’da oynanacak maçı ve genç yıldızların düellosunu kaçırmayın.

3 Nisan 03:30 | Toronto Raptors @ San Antonio Spurs

Toronto Raptors, konferansta 2. sırada ve muhtemelen konfrans şampiyonu olmak için CAVS ile karşılaşmak zorunda kalacak. Konferans liderliğini zorlayan Kanada ekibi eğer Spurs’ü Texas’ta yenmeyi başabilirse bu iddialarını daha da kuvvetlendirmiş olacak ama Spurs, bu sene evinde hiç maç kaybetmedi.

29 Mart 02:30 | Oklahoma City Thunder @ Toronto Raptors

İlk maçta evinde Toronto Raptors’a yenilen OKC, Toronto’daki rövanşı almak isteyecektir fakat konferans liderliğini zorlayan Raptors bu maçı kazanmak için tüm gücünü sahaya koyacaktır. Bu takım eğer NBA finalinde karşılaşmazsa bu sezon bir daha karşı karşıya gelmeyecekler. Açıkçası Warriors’ın, Spurs’ün ve Cavaliers’ın olmadığı bir NBA finali olur mu derseniz, çok zor derim.

27 Şubat 02:30 | Cleveland Cavaliers @ Toronto Raptors

Cleveland Cavaliers, Doğu Konferansı’nda lider ve Toronto Raptors da 2. sırada; aralarında sadece 3 galibiyet fark var. Bu sezon 2 kez karşılaşan ekipler evlerindeki maçları kazanmayı bildiler. Toronto Raptors, evinde oynayacağı maçı kazanırsa konferans liderliği için ikili averajda üstün olacak ve Cavaliers’ın 2 maç daha kaybetmesini bekleyecek.

11 Mart 05:30 | Cleveland Cavaliers @ Los Angeles Lakers

Aktif oyuncular içinde tartışmasız en iyi kariyere sahip 2 yıldızın son kez karşılaşmasına Stapless Center ev sahipliği yapacak. Kobe Bryant ve LeBron James son kez karşı karşıya gelecek. NBA’de tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında gösterilen 2 yıldızın final maçını kaçırmayın.

21 Şubat 22:30 |  Cavaliers @ Oklahoma City Thunder

LeBron James’li Cleveland Cavaliers, bu sezon, eğer NBA Finaline çıkamazsa, Warriors’a karşı ve Spurs’e karşı bir daha oynayamayacak. Dolayısıyla Doğu Konferansı lideri Cleveland Cavaliers’ın sezonun geri kalanında Batı Konferansı’nın ilk 3 sırasındaki takımlar ile yapacağı başka maçı yok. Bu 2 takım NBA Finalinde tekrar karşılaşır mı bilemeyiz ama normal sezonda bir daha karşılaşmayacaklarını biliyoruz. İlk maçı Cleveland’da Cavaliers kazanmıştı.

13 Mart 03:30 | Thunder @ San Antonio Spurs
27 Mart 03:00 | Spurs @ Oklahoma City Thunder
13 Nisan 03:00 | Thunder @ San Antonio Spurs

Spurs konferansta 2. sırada ve Thunder da 3. sırada. Spurs ve Thunder çok büyük ihtimalle konferans yarı finalinde karşı karşıya gelecekler ama ondan önce normal sezonda 3 maçları daha var. Oklahoma City’de oynadıkları ilk maçı Thunder kazanmıştı. Bu 3 maç konferanstaki sıralamaları etkiler mi bilemeyiz ama konferans finaline çıkmak için bu 2 takım da muhtemelen birbiriyle eşleşecek.

28 Şubat 03:30 | Warriors @ Oklahoma City Thunder
4 Mart 05:30 | Thunder @ Golden State Warriors

Bu sezon 1 kez karşılaştılar ve Golden State Warriors, o maçı kazandı. Warriors bu sezon evinde hiç kaybetmedi ama bu kez maç Oklahoma City’de. Sonraki maçı da Oklahoma City Thunder’ın  orada kolay teslim olmaya niyeti yok. Şu an GSW 48-4 ile konferans lideri ve OKC de 40-14 ile konferansta 3. durumda. Kevin Durant’in serbest kalınca Warriors’a gideceğim dedikodularının da yapıldığı dönemde güzel bir maç olacak. Belki de muhtemel bir konferans finali serisinin fragmanını izlemiş olacağız. Bu maçlarıı kaçırmayın.

20 Mart 03:30 | Golden State Warriors @ San Antonio Spurs
8 Nisan 05:30 | San Antonio Spurs @ Golden State Warriors
11 Nisan 02:00 | Golden State Warriors @ San Antonio Spurs

Golden State Warriors - San Antonio Spurs
Golden State Warriors – San Antonio Spurs

Bu sezon 1 kez karşılaştılar ve Golden State Warriors, çok rahat bir galibiyet aldı fakat biliyoruz ki San Antonio Spurs, playoff’larda daha farklı bir performans gösteriyor ve playofflar yaklaştıkça daha iyi performas sergiyelebilir. Bugün itibarıyla 2 takım arasında sadece 4 galibiyet fark ve bu sezon 3 kez daha karşı karşıya gelecekler. Evinde bu sezon hiç maç kaybetmeyen 2 takımın konferans liderliği için 2’şer galibiyet değerindeki maçların büyük bir önemi olduğu ortada. Bu 3 maç belki de konferans liderini belirleyecek. Evinde maç kaybetmeyen bir konferans liderinin konferans şampiyonu olması pek sürpriz olmaz sanırım. Hele de bir de NBA final serisinde de saha avantajına sahip olacağını düşünürsek NBA şampiyonluğuna da sürpriz diyemeyiz. Bu 3 maç belki de NBA şampiyonunu belirlemiş olacak.

Kobe’nin Son Maçı

14 Nisan 05:30 | Utah Jazz @ Los Angeles Lakers

Kobe Bryant'ın Son Maçı
Kobe Bryant’ın Son Maçı

Bir efsanenin son maçı! Üzülerek yüzleşmek zorunda olduğumuz gerçek! Evet, Kobe Bryant’ın son maçı; normal sezonun son gününün son maçında Kobe Bryant basketbola veda edecek. Staples Center’da nasıl bir atmosfer olacağını ve Black Mamba’nın basketbolseverler ile nasıl vedalaşacağını kaçırmayın, Kobe Bryant’ın son maçını izledim demek için ve tarihe tanıklık etmek için uykusuz kalmaya değer.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

  1. Hiçbir maçı izlemesem de Kobe Bryantın son maçını kaçırmayacağım kısmet olursa. Staples Centerda Kobe için nasıl bir veda hazırlayacaklar merak ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here