Lonzo Ball: “Beklentileri Karşılayamadım”

729
Lonzo Ball
Lonzo Ball: "Beklentileri Karşılayamadım"

New Orleans Pelicans’ın Lakers’tan Anthony Davis’e karşı aldığı paketin önemli parçalarından olan Lonzo Ball kariyerinin ilk iki senesini ve takasını değerlendirdi.

“Hayır, hayır, çok fazla baskı yoktu. Yapmam gereken şey oydu. İkinci sıradan seçilmişseniz bir iş yapmanız gerekiyor, takımı çekip çevirmeniz gerekiyor. Ve ben bunu yeteneklerimin en iyisiyle yapabildiğimi sanmıyorum. Ben o standarda uymadım. Şimdi buradayım ve burada olmaktan dolayı mutluyum.”

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Bunlar tamamen farklı iki durum. Los Angeles’taki ilk yıl istediğimiz gibi gitmedi, sonra LeBron geldi, tüm sakatlıklar falan oldu derken, ikinci yıl da mahvoldu. Burada, Zion , Jrue , J.J. Reddick, D. Fav ve benimle gelen adamlar var, Brandon Ingram ve Josh Hart gibi.. Oynayabilecek çok fazla adamımız var. Ben de görevimi yapmaya çalışıyorum.”

Lonzo ayrıca takas edileceğini daha önceden anladığını da belirtti;

“Bir takas olması an meselesiydi. Takas yapılacağını biliyordum. Anthony Davis gibi bir oyuncunuz olduğunda, benim zamanımın geldiği belliydi. Dört gözle bekliyordum ve yeni bir başlangıç için heyecanlıydım. Hayatımda ilk kez Los Angeles’tan çıkıyorum. Bunun için mutluyum. Değişimin tam zamanıydı. İki senedir de sakattım ve yapmak istediğim şeyi yapamamıştım. Memleketimde kalmak ve herkesin önünde oynamaktan çok memnundum, ama orada yürümedi.”

Lonzo Ball, NBA’de Lakers forması ile geçirdiği ilk iki senede 10 sayı, 6.2 ribaund ve 6.4 asist ortalamarı ile mücadele etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here