Adam Silver, Yeni Sezonun Açılış Tarihi Hakkında Konuştu

743

NBA yönetimi, şimdiden yeni sezon için hazırlıklara başladı. Pandemi sürecinde Orlando’da devam eden maçlar için gelecek sezon seyircili mi seyircisiz mi oynanacağının kararını vermeyen yönetim, yeni sezonun açılış tarihi için planının belli bir kısmı hakkında bilgi verdi.

Adam Silver, yeni sezonun açılış tarihi hakkında ESPN’den Rachel Nichols’a açıklamalarda bulundu. Silver: “Kamuoyunda ve seyirciler arasında 1 Aralık tarihini sıkça duyuyorum fakat bu tarih biraz iyimser kaçıyor. Hali hazırda bu sezon devam ederken bu tarih bana erken geliyor. Asıl hedefimiz de oyuncular birliğinin de yardımıyla bu süreyi uzatıp gelecek sezonun seyirciler ile oynanmasını sağlamak.”

Adam Silver, Ağustos ayının başlarında ligin açılma tarihinin ileri bir tarihe erteleyeceğini zaten açıklamıştı. Silver ayrıca taraftar konusuna da değindi; “Tüm koşulları deniyoruz. Test ve aşı geliştirme aşamalarında biz de aktif rol oynuyoruz.”

Sezon sonunun olası en son tarih 13 Ekim olması öngörülürken draft gecesi ise bu tarihten üç gün sonra olacak. Geçtiğimiz günlerde ise NBA serbest oyuncu piyasasının da ertelenmesinin düşünüldüğü bildirilmişti. NBA’in önde gelen isimleri ise yeni sezon için Noel gününün başlangıç olabileceğini belirtmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz