Zorlu Mücadeleyi Kazanan Milwakuee Oldu

161
NBA
Bucks evinde, Dallas engelini geçmeyi başardı

Sahası BMO Harris Bradley Center’da Dallas’ı ağırlayan Milwakuee, Khris Middleton’un 31 sayı atıp yıldızlaştığı maçta rakibini 109-102 mağlup etti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğe her iki takımda hücumda oldukça zorlanarak başladı. Çeyreğin başında her iki takımda skor üretmekte zorlanırken Dallas’ı hücumda sürekleyen isim Wesley Matthews oldu. Milwakuee ise bu basketlere iki yıldızı Antetokounmpo ve Middleton ile karşılık verdi ve tabeleda 14-8 öne geçti.Bu dakikadan sonra hücumda toparlanan Dallas yine Matthews’in 3 sayılık basketiyle farkı eritti ve 7-0’lık seri yakalayarak 15-14 öne geçti.Çeyreğin geri kalanında her iki takımda karşılıklı basketler buldu ve ilk çeyrek Dallas’ın 25-22’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyreğe Barea,Powell ve Nowitzki’nin bulduğu sayılarla etkili başlayan Dallas 17.dakikada farkı 10’a kadar çıkarmayı başardı(39-29).Bu dakikadan sonra Middleton ile üç sayılık isabet bulan Miwakuee farkı tek hanelere indirse de Dallas’ta Powell ve Nowiztki’nin etkili oyunu rakibin oyuna ortak olmasına engel oldu. Periyodun son dakikalarına doğru Milwakuee Brogdon ve Antetokounmpo ile farkı eritmeyi başarsa da ilk yarı Dallas’ın 54-49’luk üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü çeyrek karşılıklı basketlerle başladı.Bu periyotta daha iyi bir hücum yüzdesi tutturan Milwakuee çeyreğin sonlarında 11-0’lık bir seri yakaladı ve Middleton’un üçlüğüyle skorda 77-76 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra Dallas biraz  olsun kendine geldi ve Nowitzki’nin serbest atış çizgisinden bulduğu basketlerle bu periyodu da 78-77’lik skorla önde kapamayı başardı.

Son çeyreğe Bledseo, Antetokounmpo ve Middleton’un sayılarıyla başlayan Milwakuee taraftarının da desteğiyle skorda 84-80 öne geçmeyi başardı. Bu dakikadan sonra yine çabuk reaksiyon gösteren Dallas Devin Harris ve Yogi Ferrell ile 5-0’lık seri yakalayarak 85-84 öne geçti. Maçın son 4 dakikasına girilirken skorboard’da 97-97’lik eşitlik vardı. Bu dakikadan sonra hem savunma da hem de hücumda çok iyi bir performans gösteren Milwakuee gecenin yıldızı Middleton’la üst üste 4 sayı bularak farkı tekrar beş sayıya çıkardı(103-98). Bu dakikadan sonra hızlı hücumlara ve üç sayılık atışlara yönelen Dallas’ın çabası yeterli olmadı ve ev sahibi ekip sahadan 109-102’lik skorla galibiyetle ayrıldı.

Gecenin yıldızı beş üçlük isabeti bulup 31 sayı üreten Khris Middleton olurken, Antetokounmpo’da 27 sayıyla galibiyetle önemli bir rol oynadı. Dallas’ta ise 29 sayı üreten Wesley Matthews’in bu performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın Özeti:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here