Denver Orlando’ya Acımadı

137
NBA
Denver Orlando karşısında galip.

Denver Nuggets,Amway Arena’da konuk olduğu Orlando Magic’i 103-89’luk skorla mağlup ederek 25.maçında 14.galibiyetine uzandı.

Mücadelenin ilk üç dakikası karşılıklı basketlerle geçilirken iki takım da hücumda biraz problem yaşadı. Daha sonra Jonathon Simmons ve Nikola Juvevic ile etkili olmaya başlayan Orlando periyodun ortasında skoru 13-5’e getirdi. Bu dakikadan sonra her iki takımda hücumda biraz olsun toparlandı ve karşılıklı basketler sonucunda Orlando ilk çeyreği 11 sayı farkla önde kapattı.(25-14)

İkinci çeyreğin başında Beasley ve Mudiay ile sayılar bulan Denver çeyreğin başında farkı tek hanelere düşürmeyi başardı(29-22). Bu periyotta özellikle hücum alanında %57.7 gibi çok iyi bir yüzdeyle oynayan Denver Nuggets farkı giderek indirdi ve ilk yarıyı 49-48’lik skorla önde kapamayı başardı.

Üçüncü çeyreğin başında her iki takımda karşılıklı sayılar bularak başladı. Denver Garry Harris ile sayılar bulurken,Orlando’da özellikle dış atışlarda Payton ve pota altından Gordon ile sayılar üretti. Maçın 32.dakikasında üçüncü çeyreğin etkili ismi Harris’in smacıyla öne geçen Denver bu dakikadan sonra 11-2’lik bir seri yakalayarak farkı 10’a çıkarmayı başardı(72-62). Periyodun sonlarına doğru Orlando Gordon’la üçlük bulup farkı tek haneye indirse de Denver geri dönüşe izin vermedi ve çeyreği 81-70 önde kapadı.

Son çeyrek Speights ve Will Barton’un karşılıklı sayıları ile başladı. Çeyreğin hemen başında Vucevic’in hook atışıyla farkı tek hanelere indiren Orlando geri dönüş için bir adım attı. Bu basketten sonra Denver’da Mudiay sahneye çıktı ve üst üste bulduğu basketlerle farkı tekrar 15’e çıkardı(89-74). Geri kalan dakikalarda oyun disiplininden uzaklaşan Orlando’nun açıklarını iyi değerlendiren Denver farkı korumasını bildi ve sahadan 103-89’luk skorla galip ayrıldı.

Denver’da 6 oyuncu çift hanelere ulaşırken Faried 20 sayı ve 10 ribaund ile galibiyette etken rolü oynadı. Orlando’da ise Simmons ve Vukcevic’in 21 sayısı mağlubiyeti engellemeye yeterli olmadı.

Maçın Özeti:

Görkem Şeleci

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here