Zalgiris Kaunas Evinde Acımadı

258
THY EuroLeague
Zalgiris Kaunas Evinde Acımadı

THY Euroleague Playoff serilerinde bu akşam oynanan Zalgiris Kaunas-Olympiakos karşılaşmasını ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, 80-60’lık skorla yenmeyi başardı. Zalgiris Kaunas, evinde aldığı bu 20 sayılık farklı galibiyet ile seride 2-1 öne geçmeyi başardı ve FinalFour için önemli bir avantaj sağlamış oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

İlk çeyreğin başlarında konuk ekip Olympiakos Jamel Mclean’nin iki sayılık basketiyle Zalgiris’te öne geçmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekipte Olympiakos’a cevap verdi ve skora eşitlik geldi(4-4). Uzun süren kısır dakikalar sonrasın da Olympiakos, hücumda Papapetrou ve Brıan Roberts’ın sayılarıyla skor da öne geçti. Çeyrek sonuna kadar etkili oyununu sürdüren Olympiakos, çeyrek sonunda hücumda ki ritmini kaybedince ev sahibi Zalgiris Kaunas, bu durumu fırsat geldi ve ilk çeyreği 21-19 önde kapadı.

İkinci çeyreğin 9.50 dakikasında ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, Jankunas ile sayı üretti ve skor 23-19’a geldi. İlerleyen dakikalarda ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, hücumda Axel Toupane ve Brandon Davies ile sayı üretirken, konuk ekip Olympiakos’ta ise Janis Strelnieks hücumu sırtlayan isim oldu. Çeyrek sonlarına doğru hücumda vites arttırıp, ritim bulan Zalgiris Kaunas, ilk yarıyı 47-36’lık skor üstünlüğü ile geçti.

Üçüncü çeyreğe geldiğimiz de ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, çeyrek başında Brandon Davies’in iki sayılık basketiyle skoru 49-36’ya getirdi. Konuk ekip Olympiakos’ta Papapetrou’dan cevap gecikmedi ve attığı üç sayılık basketle skoru 49-39’a getirdi. Çeyrek bitimine 5.00 kala konuk ekip Olmypiakos’ta Jamel Mclean, serbets atıştan iki de bir atarak skoru 53-40’a getirdi. Bu dakikadan sonra Zalgiris Kaunas, savunmada sertliği arttırdı ancak bu durum lehine sonuçlanmadı. Kavaliauskas, pota altında yaptığı faul sonucu itiraz edince başhakem Lamonica teknik faul verdi ve serbest atışlar sonucu Olympiakos, farkı 7’ye kadar indirdi. Çeyrek sonunda ise sahada harika bir oyun sergileyen ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas, Axel Toupane’nin üç sayılık basketiyle çeyrek skorunu belirledi. Zalgiris Kaunas üçüncü çeyreği 67-50’lik skorla üstün kapadı.

Final periyoduna gelindiğin de üçüncü çeyrek sonunda ki ritmini bu çeyreğe de yansıtan Zalgiris Kaunas, Axel Toupane ve Kavaliauskas ile hücumda sayılar üretmeye devam etti. Maç başıdan beri oyun kontrolünü kaybetmeyen Zalgiris Kaunas, hem savunmada hem hücumda etkili olmayı başardı. Hücumda Olympiakos’a geçit vermeyen Zalgiris Kaunas, karşılaşmayı 80-60’lık skorla kazanmayı başardı.

Zalgiris Kaunas’ta Brandon Davies 18 sayı, 3 ribaunt; Paulıus Jankunas 13 sayı, 6 ribaunt,3 asist; Axel Toupane 10 sayı, 2 ribaunt ile oynadı. Konuk ekip Olympiakos’ta ise Vassilis Spanoulis 14 sayı, 2 asist; Brıan Roberts 11 sayı, 2 ribaunt ile mücadeleyi tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here