Yüzük Kazanamamış Gelmiş Geçmiş En İyi Oyuncular

1131

Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu yani “GOAT” tartışması hemen hemen herkes tarafından tartışılmıştır. Bu tartışmada çoğunlukla tartışılan isimlerin yüzük sayısı üstünden dönmesi de normal gözüküyor.

Örnek olarak çoğu kişi tarafından kabul edilen isim Jordan. Çoğunluk tarafından kabul edilmesinin sebebi ise NBA finallerinde hiç kaybetmemesi olmasıdır. Tam 6 final ve 6 yüzük sahibi olarak bu yarışta hep bir adım önde olacağı aşikar gözüküyor.

Bir de madalyonun diğer tarafı var yani kaybeden isimler.Biz bugün listemizde hiç yüzük kazanamamış en iyi oyuncuları inceleyeceğiz.Bunu yaparken günümüzde aktif olarak oynayan oyuncuları listemizin dışında tutacağız.

Reggie Miller

Evet belki de bir çoğumuzun videolardan izlediği Miller hiç NBA şampiyonu olamadı. Reggie Miller normal sezona göre playoff zamanlarında çok daha iyi oynuyordu. Yüzük sahibi olamamasının sebebi Jordan dönemine gelmesi midir yoksa takımı yüzünden midir bilinmez fakat tek gerçek onun gibi NBA tarihinin gördüğü en keskin şutörlerinden bir ismin bu başarıya ulaşamadan kariyerini sonlandırması oldu.

Patrick Ewing

NBA’in 1990’lu senelerinin en dominant, en etkileyici uzunlarından olan Ewing, kariyerinin çoğu bölümünde etkileyici performanslar sergiledi.

Pozisyonunda oynayan diğer oyuncularla karşılaştırıldığında ki o isimler; Shaquille O’Neal, Hakeem Olajuwon, David Robinson.En az bir şampiyonluğu bulunmaktaydı. Ewing çoğu zaman bu oyuncularla bir tutulsa da şampiyon olamaması hep eleştiri konusu oluyor.

Patrick Ewing’de Jordan ve Chicago Bulls döneminde oynamasının talihsizliğine yakalandı desek sanırım yanlış olmayacaktır.

Steve Nash

Dallas Mavericks,Phoneix Suns,Lakers bunca takımlarda tartışmasız en iyi saha görüşüne sahip olan isimdi ki hatta NBA tarihinin en gördüğü en iyi pasör oyun kuruculardan bir isim.

İki kez MVP ödülü, NBA tarihinin en çok asist yapan üçüncü ismi olan Nash;kariyerinde bir çok şampiyonluk yarışında bulunsa da hiç bir zaman yüzük kazanamayarak listemizde kendine yer buluyor.

Allen Iverson

Iverson, Nash’in aksine hiç bir zaman Nowitzki veya Stoudemire gibi büyük isimlerle takım arkadaşı olmadı. Kariyerinin çoğu zamanı bütün yük kendi omuzlarında oldu.

2001 yılında NBA finallerinde Lakers’a kaybetmesi onun en çok yüzüğe yaklaştığı zamandı. 2000/2001 sezonunda MVP olmuş ayrıca 11 kez All-Star ve 2 kez de All-Star MVP ödülüne sahip isim kariyerinde ki belki de tek eksik olan yüzük sahibi olamayınca listemizdeki yerini de almış oluyor.

John Stockton

Şampiyon olamayan isimler denildiğinde aslında gelen 3 isimden biridir John Stockton. 19 yıllık istikrarlı “floor general” rolü, harika pasörlüğü ve asist makinesi olması onu bu listeden kurtarmaya yetmiyor.

1987/1988 sezonundan 2003 yılına kadar Utah Jazz’de inanılmaz başarılara imza atsa da istediği o NBA şampiyonluğunu ve yüzüğünü hiç bir zaman elde edemedi. NBA tarihinin en çok asist yapan isminin yanında bir isim daha var şimdi onu okuyalım.

Karl Malone

John Stockton ile Utah Jazz’i şampiyonluğa taşıyamayan isimde sıra. Jordan bile;”En çok zorlandığım takım” diyordu Malone ve Stockton’lu Utah Jazz için.

19 sezon geçirdiği NBA’de tarihinin en çok sayı bulan ismi konumunda olması onun ne denli iyi bir oyuncu olduğunu açıklamakta yeterli duruyor. Fakat NBA tarihinin en çok sayı bulan isminin hiç yüzük sahibi olmaması gerçekten şaşırtıyor. Malone’li Utah, Jordan’ın Bulls’una diş geçirememişti.Bize her ne kadar harika bir seri izletmiş olsa da yüzük kazanamaması onun hatta NBA izleyicilerinin hep bir üzüntüsü olacaktır.

Charles Barkley

Etkileyici bir uzun daha listemizde yer alıyor; Charles Barkley. Hala yüzük kazanamaması ile ilgili internet ortamında şakalar dönse de bu durum çoğu NBA izleyicisi tarafından onu kötü konumda bırakmıyor.

Her zaman yüzük kazanma konusunda hırslı olsa da o isteği gerçekleşmedi. 11 kez All-Star,92/93 sezonu MVP ödülüne de sahip isim tıpkı listedeki diğer isimler gibi yüzük kazanamayan en iyi oyuncular arasında kendine yer buluyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz