”Yılın Çaylağı Ödülünü Kazanmak İstiyorum”

314
''Yılın Çaylağı Ödülünü Kazanmak İstiyorum''

Bu sezon gösterdiği performansla herkesin takdirini kazanan ve Yılın Çaylağı Ödülüne aday gösterilen Luka Doncic, ödülü önemsediğini ve kazanmak istediğini belirtti.

Uzun yıllar Avrupa’da basketbol oynayan, Real Madrid’de ortaya koyduğu form ve performans ile NBA’e göz kırpan ve üçüncü sıradan Atlanta Hawks tarafından seçildikten sonra Dallas Mavericks’e takaslanan Luka Doncic Yılın Çaylağı Ödülü konusunda heyecanlı bekleyişini sürdürüyor.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Shams Canaria ile gerçekleştirdiği röportajda bu sezon NBA ödüllerinden birini kazanmanın hedeflerinden bir tanesi olduğunu söyleyen Doncic, ”Açıkça söylemek gerekirse iki ay önce bu ödülü kazanıp kazanmamayı çok önemsemiyordum ama NBA’e adım attığınız ilk senede ödül almak hayal gibi bir şey. Kazanabileceğim herhangi bir ödül varsa bunu elbette ki kazanmak isterim” dedi.

Rakipleri DeAndre Ayton ve Trae Young’ın da çok iyi bir sezon geçirdiğini söyleyen Slovenyalı oyuncu şu an için ödülün favorisi durumunda.

NBA’e adım attığı ilk senede 72 maça çıkan ve bu maçların hepsine ilk beşte başlayan genç yıldız; 21.2 sayı, 7.8 ribaund ve 6.0 asist ortalaması yakalayarak ödüle aday gösterilen isimlerden bir tanesi olmayı başardı.

Luka Doncic ayrıca bu ödülü kazanmayı başarabilse Dallas Mavericks tarihinde bu ödülü alan ikinci oyuncu olarak tarihe geçecek. 1995 yılında Jason Kidd, Dallas tarihinde bu ödüle layık görülen ilk oyuncu olmuştu.

Güncelleme: NBA Ödülleri açıklandı ve Luka Doncic, Yılın Çaylağı ödülünün sahibi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here