Yeni Neslin Problemli Çocuğu Takaslandı!

4455
Yeni Neslin Problemli Çocuğu Takaslandı!
Yeni Neslin Problemli Çocuğu Takaslandı!

Dün gece saatlerinde Suns, büyük umutlarla 2017 yılında 4. Sıradan draft ettiği oyuncu Josh Jackson’ı, Memphis’e gönderdi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Draft edildiği dönemden lise yıllarına kadar büyük potansiyel gösteren, hala da bunun ışıklarını ara ara yakan Josh Jackson’ı takımdan göndermek çoğu insana göre mantıklı olmayabilir. Çünkü tavanının daha yüksek olduğu ve potansiyeli aşikar bir oyuncu. Kendisinin karakterini ve oyununu değerlendirerek objektif olarak buna karar verelim.

 Bir çoğumuz kendisinin problemli karakterlerden biri olduğunu biliyoruz. Ama bunun seviyesinden haberdar olmayabiliriz. Sokaklarda yetişen klasik bir siyahi oyuncu değil Josh Jackson. Çok daha tehlikelisi. Daha lise dönemine gelmeden, küçük kavgalara ve suçlara karıştığını söyleyebiliriz kendisinin. Zaman zaman göz altına alınmış, hatta tutuklanmış bir oyuncu. Buna rağmen yükselen basketbol kariyeri, daha lisedeyken uluslarararsı bir yıldız olmasını sağladığı için, bu olaylar kimsenin gözüne çarpan şeyler olmadı.

Kolejde ise seçimi Kansas Jayhawks’tan yana kullandı Jackson. İyi bir takım olan Kansas’ta da herkes basketbol yeteneğini ve şovunu sergileyeceğinden emindi. Ama o ilk önce belalı yüzünü göstermeyi tercih etti. Maçların başladığı dönemde arkadaşlarıyla birlikte, bir kız öğrenciyi dövdüğü ve aracına zarar verdiği iddiasıyla takımdan uzaklaştırma kararı alındı hakkında. Kansas’ın tavrı çok netti. Kendisinin affedilmesi çokı uzun sürmese de, insanların gözü basketbol dışındaki şeylerini de gördü Josh Jackson hakkında. Kendisinin 2017 Draftı’nda yükseklerden gitmesi kesin gibi bir şeydi o dönem. Ancak alacak takımın, bir kumar oynayacağı aşikardi. Bu kumarı, casino ortamından hallice yönetilen Phoenix Suns oynadı. Yani bu birlikteliğin ne kadar kazanılmaktan uzak olduğunu siz düşünün artık.

Suns’ta olduğu dönem boyunca da birkaç kavgaya karışan, konserde olay çıkaran Jackson, yönetim ile de çeşitli problemler yaşadı. En basitinden kendisinin de içinde bulunduğu bir oyuncu grubu için düzenlenen imza gününe gitmedi. Suns ise bu duruma el atması için James Jones’u oraya yoladı ve politik açıklamalarda bulundu. Aralarında bir sorun olduğu belliydi ki bu da aslında kaçınılmazdı. Mükkemel ötesi bir birliktelik hatasından aksi çıkması beklenemez zaten.

Son olarak, eski sevgilisinin kendisi hakkındaki olay suçlaması var. Lise yıllarından beri esrara eğilimi olduğu da bilinen Josh Jackson, iddialara göre 4 aylık kızının bulunduğu ortamda esrar içmiş, kızı pasif içici durumuna düşürmüş. Bu konuda davalık olan Jackson için şu anlık durumlar hiç de parlak durmuyor.

Bu kötü tavırlarının bir gölgesi olarak saha içinde de, çeşitli sorunları mevcut. Dikkat – konsantrasyon problemi yüzünden zaman zaman yanlış tercihler yapabiliyor. Ayrıca sinirli ruh hali, onu savunmada takımın hatan yapan noktası olmasını sağlıyor. Faul almak için üstüne yürümekten çekinmiyor takımlar. Eğer ki parkedeki yeteneklerine bakacak olursak, gelişen bir şutu olduğunu söylemek mümkün. Zaten fena olmayan bir delici, iyi bir savunmacı, kısacası genel bir kanat oyuncusu ve gelecek vadeden çok özelliiği mevcut. Halihazırda dizginlenebilirse, sahada güzel işler yapabilir.

Sonuç olarak, kendisinin belli bir seviyenin üstü oyunculardan olmasını sağlayabilecek son durak Memphis. Yapılanan ve genç bir nüve kuran Memphis, şans verilmeye değer bulduğu Josh Jackson’dan neler alacak merakla beklemekteyiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here