Wilbekin Türk Pasaportu Aldı

2544
Scottie Wilbekin
Wilbekin Türk Pasaportu Aldı

Darüşşafaka’nın yıldız oyuncusu Scottie Wilbekin, bir süredir gündemde olan milli takımda oynama konusunda son kararını verdi ve Türk pasaportu alarak Türkiye vatandaşlığına geçti.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Türkiye’de oynamaya başladıktan sonra koluna Türkiye haritası yaptırmasıyla konuşulan başarılı oyun kurucu verdiği röportajlarda da Türkiye Milli Takımı’nda oynayabileceğini söylemişti. Geçtiğimiz aylarda Bosna-Hersek ve Romanya milli takımlarından da teklifler alan Scottie Wilbekin, kararını Türkiye yönünde kullandı. Amerika asıllı oyun kurucu, koç Ufuk Sarıca’nın şans vermesi halinde, önümüzdeki ay oynanacak Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri ve 2019’da Çin’de düzenlenecek olan FIBA Dünya Şampiyonası’nda oynayabilir.

Scottie Wilbekin, Darüşşafaka’dan önce sırasıyla AEK Athens ve Orlando White’da oynadı. Buradan NBA ekiplerinden Philadelphia’ya transfer olsa da, istediği süreyi bulamadı. Çeşitli takımlardan teklifler almasına rağmen Darüşşafaka’yı tercih etti.

2015’ten beri Darüşşafaka’dan oynayan Scottie Wilbekin, bu sezonun bir döneminde sakatlık dolayısıyla oynayamasa da, Eurocup’ta ilk grup aşamasında yakaladığı 19 sayı 5,1 asist ortalamalarıyla en değerli oyuncu seçildi. Amerika asıllı oyuncunun Tahincioğlu Basketbol Ligi’nde ise 15,5 sayı ve 5,1 asist ortalamaları bulunuyor.

Haktan Can Bayram

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here