Mirsad Türkcan Rus Basınına Konuştu

1011
Mirsad Türkcan
Mirsad Türkcan Rus Basınına Önemli Açıklamalarda Bulundu.

NBA’in ilk Türk oyuncusu olan Mirsad Türkcan, Rus basınına açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

NBA’deki temsilcilerimiz ve FIBA-Euroleague çatışması hakkında görüşlerini açıkladı. Türk basketbolunun efsane isimlerinden biri olan Mirsad Türkcan, efsane koç Aleksandr Gomelsky’in 90.yaş günü sebebiyle gittiği Rusya’da ülke basınlarından biri olan Izvestia Sport’a açıklamalarda bulundu.

Rus basketboluyla olan bağlantılarından görüşlerine, Andrei Kirikenko ile olan dostluklarından Rusça becerilerine kadar bir çok konuda sorulara yanıt veren Mirsad Türkcan, Avrupa ve Türk basketbolunun gündemini ilgilendiren iki konuda yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Mirsad Türkcan’ın Rus basınına verdiği açıklamalar şu şekilde;

”Evet, Türk basketbolunun NBA’de bir çok temsilcisi var ama hepsi şuan orada iş yapacak seviyede değil. NBA’de her zaman sonuç istenir. Örneğin; Furkan Korkmaz çok iyi bir oyuncu ama henüz daha çok genç.

Cedi Osman son zamanlarda ”büyük basketbol” oynamaya başladı. Türk basketbolunun NBA’de bu kadar çok isimle temsil edilmesi iyiye işaret. Çünkü aynı zamanda dünyanın en iyi liginde bulunarak gelişiyorlar.

Her savaşta olduğu gibi Euroleague-FIBA çatışması da bütün taraflar için kötü. Bu konuda masaya oturulmalı, tüm takımlar için doğru bir zaman dilimi belirlemek için çalışmalıyız. Diğer yanda ise bir gerçek var; Euroleauge, Avrupa basketbolunu doğru şekilde geliştirecek bir organizasyon olduğunu gösterdi. Her şey bir tarafa, Euroleague kar etmeyi bilen bir organizasyon. FIBA ve Euroleague bir araya gelse ayrı ayrı başardıklarından daha fazlasını yapabilir. ”

 

 

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here