Vaziyet Alın Sixers Karışacak

1827
NBA
Vaziyet Alın Sixers Karışacak

NBA Doğu Konferansı’nın güçlü ekiplerinden biri olan Philadelphia 76ers’ta son zamanlarda alınan kötü sonuçlar sonrası tansiyon yükselmeye başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Jimmy Butler’ın takıma gelişiyle beklentilerin arttığı Sixers, son zamanlarda galibiyet yüzü görememeye başladı. Skandal adam Butler’ın takıma katılmasıyla takım içinde olumlu bir hava hakim iken, takımın önemli yıldızları Ben Simmons ve Joel Embiid’de verdikleri demeçlerde oldukça mutlu gözüküyorlardı. Ta ki Butler’ın “benim bu takımda rolüm ne?” tribine girmesine kadar…

Joel Embiid, Butler sonrasında takımdaki rolünden memnun olmadığını açıkça ifade etmiş, sonrasında ise Jimmy Butler’ın da hücumdaki rolünden memnun olmadığına dair iddialar yer almıştı.

Tüm bu kargaşa ve kaosların çıkmasıyla da Sixers cephesinde yenilgiler gelmeye başladı. Son olarak dün gece Joel Embiid’in sakatlığı nedeniyle forma giymediği maçta, Sixers evinde, ligin en zayıf takımlarından olan Atlanta Hawks’a 123-121 mağlup oldu. Jimmy Butler önce bitime 30 saniye kala kritik bir top kaybı yaptı, ardından bitime 2.4 saniye kala iki serbest atışı kaçırdı. Yetmezmiş gibi Wilson Chandler son serbest atışı tipleyemedi. Maçın ardından Ben Simmons ve Jimmy Butler arasında demeç krizi yaşandı.

Ben Simmons, karşılaşmanın ardından; “Bence yumuşaktık. Yeterince fiziksel olmadığımızı düşünüyorum. Savunmada onlar sayı bulduğunda bunu yeterince kişisel olarak algılamadık. Biri sizin üzerinizden sayı attığında bu bir gurur meselesi olmalı ve her seferinde sinirlenmelisiniz. Bence bu yaşla gelen bir şey, bizim çok genç oyuncumuz var ama aynı zamanda birbirimizin daha iyi olmasını ve bir sonraki seviyeye çıkmasını beklemeliyiz. Çünkü playofflar başladığında seviye başka noktaya çıkacak. ” diyerek takımının performansını eleştirdi.

Simmons’ın “yumuşaklık” yorumuna ise takım arkadaşı Jimmy Butler katılmadı; “Ben ‘yumuşak’ kelimesini sevmem. Yapmamız gerekenleri yapamadık. Kimseye yumuşak demem. Bence oyunun her yönünde yenildik. ” dedi.

Sixers koçu Brett Brown da mağlubiyet sonrası takımın savunmadaki performansını eleştirdi: “Bu bir hayal kırıklığı. Bunu kabullenmemiz ve savunmada daha çok sorumluluk almamız gerekiyor.” 

Jimmy Butler’ın sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması göz önüne alındığında Philadelphia 76ers’ın süreci nasıl yöneteceği büyük merak konusu…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here