Valencia Evinde Kazanmasını Bildi

165
THY EuroLeague
Valencia, Barcelona'ya şans tanımadı.

THY Euroleague’nin 18. haftasında Valencia Basket”in konuğu Barcelona Lassa oldu. Baştan sona önde olduğu maçı ev sahibi ekip Valencia Basket 81-76 ile kazanmayı başardı. Bu galibiyetle Valencia 18. maçında 6 galibiyetini alarak 13. sırada kendine yer buldu. Barcelona Lassa ise 6 galibiyetle Valencia’ın bir sıra üstü olan 12. sırada yer aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Valencia’da Bojan Dubljeviç 19 sayı 7 ribaunt ile maçın adamı olurken, Rafa Martinez 13 sayı 5 ribaunt 4 asist, Aaron Doornekamp 12 sayı 5 ribaunt ile maçı tamamladı. Barcelona Lassa’da Pierre Oriola 15 sayı, Juan Carlos Navarro 14 sayı, Thomas Heurtel 14 sayı 10 asist ile oynadılar.

Maç takımlarının karşılıklı basketleriyle başladı. İlk dakikalar Valencia Rafa Martinez ile etkili olurken, Barcelona Lassa Ante Tomic ve Adam Hanga ile sayılar buldu. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümü ev sahibinin 96 üstünlüğüyle geçildi. Hücumda oynandığı birebir hücumlarla boyalı alanı etkili kullanan Valencia, çizginin gerisinden de keskin şutörlerinin yüzdeli atışlar bulmasıyla ilk periyodu baştan sona üstün oynadı. Barcelona Lassa’da ise Carlos Navarro’nun orta mesafeli şut oyunu ile ilk periyot ayakta kalmaya çalıştı. İlk periyodu Valencia 22-14 önde kapadı.

İkinci periyoda iyi başlayan Barcelona Lassa, Navarro, Sanders ve Oriola sayıları sonrasi yakaladığı 11-3 seri ile bitime 7 dakika kala skoru 25-25’e getirdi. Alınan mola sonrası etkili olan Valencia 8-3 seri ile tekrar oyunun hakimi oldu. Periyodun son 4 dakikasına ev sahibi 32-28 önde girdi. Kalan dakikalarda hücumda konuk takım adına top kayıplarının arttığı dakikalar oynandı. Rakibin hatalarından sonraki hücumları dış atışlarla ve potaya yapılan penetrelerle cezalandıran Valencia ilk yarıyı 43-36 önde kapadı.

Üçüncü periyodun ilk dakikalarında takımlar boyalı alandan skorlar buldu. Valencia periyot başında yaptığı basit top kayıplarını iyi değerlendiren Barcelona Lassa farkı 2 sayıya kadar indirdi.(47-45) Toparlanan ev sahibi ekip ilk 5 dakikalık bölümü 52-45 avantajla geçmesini bildi. Valencia’nın top yaptığı baskı nedeniye Barcelona Lassa, oyun kurmada zorlandığı üçüncü periyodun ortalarında, ev sahibi bulduğu sayılarla farkı korumayı başardı. Periyot sonlarında konuk takım hücumda rakibin topa yaptığı agrasif baskıyı kırmayı, hızlı şekilde yapılan top paylaşımıyla aşmasını bildi. Ve final periyoduna 62-59 Valencia önde girdi.

Son periyoda takımlar savunma konsantrasyonunda vites yükselterek başladılar. Periyodun ilk 3 dakikalık bölümü 64-61 ev sahibi lehine geçildi. Savunmada takımlar maç başından beri yapamadıkları boyalı alan savunmasını yapmada kararlı bir oyun sergilediler. Hücumda 24 saniyenin verimli kullanıp en doğru atışı aradıkları dakikalar yaşandı. Farkı korumaya devam eden Valencia son 5 dakikaya 68-61 ile avantajlı girdi. Maç sonununda Bojan Dubljevic ile daha efektif hücumlar bulan Valencia parkeden 81-76 galip ayrılmasını bildi.

Maçın Özeti : 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here