Utah Kendi Evinde BIG3’yi Dağıttı

294
NBA
Utah Kendi Evinde BIG3’yi Dağıttı

1.Periyot

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Maça Paul George ve Carmelo Anthony’nin attığı üçlüklerle başlayan Oklahomaya cevap gecikmedi. Donovan Mitchell ve Ingles’in bulduğu üçlük isabetlerinin yanı sıra Rubio’nunda bulduğu orta mesafe şutları Oklahoma’ya mola aldırdı.(10-16) Mola sonrası Oklahoma Patrick Patterson’ın bulduğu 2 üçlükle beraber 11-0’lık seri yakaladı ve skoru 23-20’ye getirdi. Quin Snyder mola aldı. Mola sonrası Utah’ı iyi savunan Oklahoma savunmasının yanında Raymond Felton’un üçlüğü ve Westbrook’un sayıları ile farkı 8’e çıkardı.İlk periyot bu skorla bitti.(30-22)

2.Periyot

İkinci periyota Oklahoma hızlı başladı. Play-Off P’in çaldığı top ile beraber farkı 11’e çıkardı. Fakat Oklahoma adına tehlike çanları Steven Adams’ın 3. Faulünü almasıyla çalmaya başladı. İlk periyotta da Patterson’un oyuna girme sebebi Adams’ın ikilemesiydi zaten. Adams çıkınca pota altında etkili olan Utah’da Crowder’ın hücum rebounları ve Donovan Mitchell’in ISO oyunları ile farkı 8’e indirdi. Quin Snyder mola aldı. Mola ardından Westbrook ile etkili olan Oklahoma farkı 11’e geri çıkardı fakat devamında yapılan top kayıpları ile Utah farkı 5’e indirdi. Billy Donovan mola aldı. Utah’ın moladan sonra takımca yaptıkalrı başarılı savunma sonrası Oklahoma afalladı.Özellikle Rubio’nun alev aldığı bu dönemde Utah öne geçti.(49-53) Westbrook periyotun sonunda çaldığı topu hızlı hücumla beraber harika bir smaçla tamamladı.2. periyot Utah’ın üstünlüğü ile tamamlandı.(53-58)

3.Periyot

Oklahoma periyota Westbrook’un ve Melo’nun üçlükleri ile 10-0 lık seri ile başlasa da sonrasında hızlı hücumlarla potasında gördüğü 9 sayı ile kazandığı üstünlüğü geri kaybetti.(63-69) 3. periyot Oklahoma için kabus gibi devam etti.

Adams periyotun başında yaptığı 4. Faul ile çıkarken Oklahoma maç boyunca nerdeyse hiç Adams’tan faydalanamadı. Rezalet hücum istikrarının yanın savunmadan da kopan Oklahoma’nın bu durumundan en iyi fırsatı oluşturan Utah, ard arda çaldıkları toplar ile farkı anbean artırdı. Fark Utah adına 12’yi buldu bu fark Utah adına bu maç boyunca yakaladıkları en büyük farktı.(70-82) Blly Donovan mola aldı. Mola sonrası o fark bi an 15’i bulsa da Paul George’un sayıları ile fark 9’a indi Utah mola aldı. Periyot sonunda eli sıcak olan Rubio bulduğu üçlük ile farkı tekrar 14’e çıkardı. Periyot Utah’ın 14 sayı üstünlüğü ile sona erdi.(75-89)

4. periyot

Son periyota hızlı başlayan takım Oklahoma oldu. Yakaladığı 7-0’lık seri ile farkı 7 ye indiren Oklahoma bu avantajı uzun süre koruyamadı ve ard arda Ingles’in üçlükleri ile fark tekrar açıldı. Bu dönem Oklahoma adına 3. periyotun devamı gibiydi hücumda hiçbir taktiği olmayan Oklahoma tamamen birebir ve zorlama şutlarla oynamaya devam etti. Utah bunun karşılığında bulduğu sayıları tamamen set oyunları ile başardı. Bu noktada Quin Synder’i tebrik etmek lazım. 3. periyot başlayan Oklahoma’nın kabusu devam etti. Bu süreçte Oklahoma oyundan tamamen kopmuş vaziyette oynmaya devam etti. Gerek savunmada gerek hücumda hiç organize değillerdi. Son 3 senedir bu akdar kötü bir Oklahoma görmemiştim. Fark bu arada 20’yi gördü.Billy Donovan mola aldı. Bench oyuncuları sahaya girdi karşılıklı. Böylece Utah seride 2-1 öne geçen taraf oldu.

MAÇ SONUCU:

Oklahoma City Thunder:102

Utah Jazz: 115

Oklahoma tarafında etkili olanl oyuncu yoktu ama yine de:

Paul George: 23 sayı

Carmelo Anthony : 14 sayı

Russell Westbrook: 14 sayı 11 rebound 9 asist ile oynadı.

Utah Jazz tarafında etkili olan oyuncular:

Ricky Rubio:26 sayı 11 reound 10 asist ile Triple Double

Donovan Mitchell: 22 sayı 11 rebound 4/7 üçlük

Joe Ingles 21 sayı 5/10 üçlük

Rudy Gobert: 18 sayı 12 rebound ile Utah’ı galibiyete taşıdılar.

Yazar Özel Tebriği: Quin Synder

Quin Snyder gerçekten koç farkını gözler önüne serdi bu maç boyunca oynattığı setler olsun savunmada uyguladığı taktikler olsun maçın gizli öznesiydi resmen.

Mehmet Şenel

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here