Under Armour, “Embiid 1″i Duyurdu

1343
Under Armour, Embiid 1i Duyurdu

2020 yılına, 76ers taraftarlarını sevindirecek bir haber ile başlıyoruz. 2018 yılında Under Armour ile beş yıllık bir sözleşme imzalayan 76ers’in süper yıldızı Joel Embiid, 2020 yılının sonbaharında Under Armour ortaklığı ile ilk imza ayakkabısını piyasaya sürecek. Bununla beraber Stephen Curry ile birlikte markanın yüzü olacak.

ESPN’den Nick DePaula’nın haberine göre Embiid bunu başaran on yedinci oyuncu olacak ama bunu başaran tarihteki ilk pivot olacak. Bu bilgi sizi şaşırtabilir: Evet, Shaq’ın bile bir imza ayakkabısı yok. Prime döneminde Reebok ile anlaşmış ama sadece ayakkabılarını giymiştir ve onun adına piyasaya bir ayakkabı sürülmemiştir. Kariyerinin ilerleyen yıllarında da çöküşe geçtiği için başka bir marka ya da Reebok’tan bir teklif almamıştır.

Amaç Sahada Her Şeyi Yapabilmek

Uproxx’dan Robby Kalland’ın haberinde ise Embiid, şu açıklamalarda bulundu:

“Benim içinde rahat edebileceğim bir ayakkabıya ihtiyacım var. Diğer ayakkabılar bir pivot ayakkabısı değil, sadece basketbol ayakkabıları. Geçmişte giydiğim ayakkabılar ya çok ağırdı ya da çok büyüktü. Buradaki amacımız ayakkabıları olabildiği kadar hafif yapmak. Sonunda yine, sahada her şeyi yapabileceğimiz bir ayakkabıya sahip olmaya geri dönüyoruz”.

Aynı zamanda Embiid, bu ayakkabının sadece bir pivot ayakkabısı olmadığını belirtti. Buradan da, basitçe bu ayakkabının çok yönlü olacağını, tasarımının da çok yönlü kullanıma açık bir şekilde olacağını anlıyoruz.

Ayakkabının şekli hakkında şu anda bildiğimiz tek bir şey var. O da Embiid’in Kamerunlu olmasında dolayı ayakkabının topuk kısmında Afrika‘ya özgü detayların olacağı. Bu da şu an için kesinleşmiş bir bilgi değil. Her ne olursa olur bu ayakkabının bir pivot ayakkıbası olacağından dolayı çok farklı özellikler ve farklı bir şekil göreceğimize eminim.

Umarım bu yazıyı bir gün Ersan İlyasova, Furkan Korkmaz ya da Cedi Osman için yazabilirim.

Ömer Faruk Öztürk

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz