Türkoğlu’nun Hedefindeki İsim Belli Oldu

280
Hidayet Türkoğlu- Turgay Demirel

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu geçtiğimiz günlerde Eurobasket 2017’de Milli Takımın’ın önünün bilerek kesildiğini belirterek o ismi turnuva sonunda açıklayacağını söylemişti. İşte o isim FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel.

Avrupa Şampiyonası’nda milli takımın hakem kararları nedeniyle haksızlığa uğradığını dile getiren TBF Başkanı, verdiği demeçte;

“Yaklaşık 17 gün boyunca heyecan ve stres dolu günler yaşadık. Turnuvayı başarı ile noktaladığımızı düşünüyoruz. Ekip olarak iyi organize olup, tecrübelerimizi yansıttığımızı düşünüyoruz.

FIBA Avrupa Başkanı’nın haksız hakem kararlarına duyarsız kalması bizi gerçekten üzdü. Ayrıca bu süreçte Demirel’in turnuva sırasında ‘Şampiyona gecesi için davet almadım.’ açıklamalarına inanamadık. Kurum olarak FIBA ile yazışmalarda kendisini davet ettiğimiz ve kendisinden katılım için olumlu yanıt aldığımız yazılı olarak dosyalarımızda bulunuyor. Biz o gecede kendisini aramızda görmek isterdik, bununla beraber FIBA Avrupa Başkanı bir Türk. FIBA Avrupa Başkanı’nın, kendi ülkesinde düzenlenen şampiyonada milli takımımıza destek olmasını beklerdik. Gecemize de antrenmanlarımıza da gelmedi.

Turgay Demirel’in, şampiyona sırasında milli takım maçlarında tribünlerin dolmadığı yönünde açıklamaları çok yanlış ve anlamsız. Halkımız bayram olmasına rağmen salonlarımızı doldurdu. Müsabakalarımıza gelen tüm sporseverlere tekrar teşekkür ediyorum.

Turnuva başlamadan önce Cumhurbaşkanımız son antrenmanımıza geldi, yaklaşık 1,5 saat çalışmamızı izledi. Cumhurbaşkanımız bizi onurlandırdı, antrenmandan sonra oyuncularımızla sohbetleri de millilerimizi çok mutlu etti. Sayın Bakanımız Osman Aşkın Bak da 3-4 maçta bizi yalnız bırakmadı. Diğer bakanlarımız da bizi arayarak yanımızda olduklarını dile getirdi. Final maçında da Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım bizi onurlandırdı. Devlet büyüklerimizin böyle uzun bir süreçte bizleri yalnız bırakmamaları çok önemliydi. Bir kez daha onlara teşekkür etmek istiyorum. Onların desteğiyle önümüzdeki yıllarda da basketbola yakışır hamleler yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

İKİLİNİN ARASI NEDEN ve NASIL BOZULDU ?

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun geçtiğimiz ekim ayında gerçekleşen olağan genel kurulu ile göreve gelen Hidayet Türkoğlu, basketbol federasyonu tarafından Turgay Demirel’e tahsis edilen makam aracının, odasının, telefonlarının ve kredi kartlarının geri alınmasına karar verdi.

TBF’de yaklaşık 23 yıl başkanlık görevi yapan Turgay Demirel’le ilgili flaş bir karara imza atan Hidayet Türkoğlu başkanlığındaki federasyon yönetim kurulu bazı kurul başkanı ve profesyonellerin sözleşmelerini de uçuk bularak iptal etmişti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here