Murat Murathanoğlu ile beIN Sports’un Yolları Ayrıldı

1202
beinsports

Basketbol camiasının duayen isimlerinden usta yorumcu Murat Murathanoğlu, beIN SPORTS ile yollarını ayırdı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Murat Murathanoğlu Amerika’da Illinois Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği okudu. ABD’de yaşaması sayesinde var olan basketbol sevgisi katlandı ve birçok maçı takip etme şansını elde etti. 17 sene Amerika’da yaşadıktan sonra 1983 yılında Türkiye’ye geri döndü.

Spikerliğe şans eseri bir barbekü partisinde TRT spor müdürü olan Çetin Çeki ile tanışması sayesinde gerçekleşti. 1988 yılında NCAA Final Four’unu yayınlayacak olan TRT’de NCAA bilen kimsenin olmaması Murat Murathanoğlu’na bir şans doğurdu. 4 sene boyunca TRT‘de basketbol maçı anlatan spiker, 1992 yılında Show TV‘ye geçti. Daha sonra Cine5‘e transfer oldu ve müthiş bir ikili olacağı İsmet Badem ile program hazırlamaya başladı. Cine5 sonrası NBA yayın haklarını alan NTV ile anlaştı ve uzun dönem NBA maçlarını canlı anlattı. Aynı zamanda efsaneleşen Murat Kosova‘nın sunduğu, Kaan Kural ile birlikte yorumcu olduğu NBA Stüdyo programında yer aldı. NTV’nin NBA yayınlarını alamamasından sonra kanaldan ayrıldı ve eski adı olan LigTV‘ye Türkiye Ligi ve Euroleague maçlarını anlatmak için geçti.

7 yıldır beIN SPORTS kanalında THY Euroleague ve Türkiye Ligi maçlarının anlatımını gerçekleştiren Murat Murathanoğlu, spor yazarlığı ve basketbol menajerliğide yapmıştı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here