Tristan Thompson Artık İlk Beşte Yok

378
Tristan Thompson Artık İlk Beşte Yok

Geçtiğimiz sezon finalde Golden State Warriors’a kaptıran Cleveland Cavaliers taktikte değişikliğe gidiyor. Yeni sezon öncesi iddialı transferler yapan Cleveland Cavaliers’ta Koç Lue, taktikte değişikliğe gideceğini açıkladı.

Koç Lue verdiği demeçte, Kevin Love‘ı 5 numarada pivota, Jae Crowder‘ı ise 4 numarada başlatacağını belirtti. Bu durumda uzun süredir ilk 5 başlayan Tristan Thompson kendini yedekte bulacak. Tristan Thompson geçtiğimiz sezon oynadığı 78 maçta da ilk beşte başlamıştı.

Love konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Dwyane Wade‘in gelmesiyle birlikte takımın büyük esneklik kazandığını ve rotasyonda farklı varyasyonlar olacağını belirtti.

Bu sezon benchten başlayacak olan Tristan Thompson konu ile ilgili olarak verdiği demeçte; “Bu sene Yılın 6. Adamı Ödülü için savaşacağım. Eğer benchten başlıyorsanız bunun için de bir hedef koymalısınız. Benchten gelerek de yine enerjimi sahaya yansıtabilirim. Kendimi iyi bir pozisyona koyuyorum. Kazandığınızda neyi nasıl başardığınızın çok da bir önemi kalmıyor. T-Lue’nun bunu ne için yaptığını biliyorum ve benim için endişelenmemesini söyledim. Bu iş kazanmakla ilgili, kazanıyorsanız ve takım iyiyse benchten gelmek ya da ilk beş başlamak pek önemli değil. Bu yüzden endişeli değilim. Bir sorunum yok. En son yedekten geldiğimde, eğer tarih kendini tekrar ederse, Haziran’da geçit yapmıştık” dedi.

Cleveland Cavaliers ile senelik 16.4 milyon dolardan 3 sezon daha kontratı bulunan Tristan Thompson benchte oturmaya hazır görünüyor. Ancak Tristan Thompson iki yaz önce eğer yedek kalırsa takımdan gitmek istediğini yönetime belirtmiş, hatta kontratını son anda uzatmaya karar vermişti. Ayrıca bu yaz Knicks olası bir takasta Melo karşılığında Thompson’ı istedi, Cavaliers ise bu teklifi reddetti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here