Değer mi Gordon?

877
Değer mi Gordon?
Değer mi Gordon?

NBA takımlarından Boston Celtics formasıyla çıktığı 2017-2018 sezonunun açılış maçında şansız bir şekilde ağır bir sakatlık geçirerek sezonu kapatan Gordon Hayward’ın kariyerine ve bu sezon göstermiş olduğu performansa gelin hep birlikte göz atalım, hazırsanız düşüyoruz.

İlginçtir ki Gordon liseye başladığında boyu 1.80 cm’iken mezun olduğunda 2.03 cm’e ulaşmış ve başarılması güç bir evrimi gerçekleştirmiştir.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Bunun yanı sıra 18 sayı, 8.4 ribaund ve 3.6 asist ortalamasıyla Indiana 4A sınıfı bölge şampiyonluğuna ulaşmanın mimarı olmuştur.

Butler Üniversitesinden burs alan Gordon, daha 2008 yılında Brad Stevens’ın antrenörlüğünü yaptığı bir takımda oynamaya başlamış ve bu üniversiteyi seçmesinin sebebi olarak da sabah erken saatlerde yapılan basketbol antrenmanlarının onun üniversitede bölümü olan bilgisayar mühendisliği derslerini engellememesini ummuştur. Üniversite kariyeri boyunca kazanılmamış ödül bırakmayan Hayward, 2010 NCAA şampiyonluk maçını Duke’e kaybetmiştir.

Butler Formasıyla – 2009

Okul hayatı hakkında ilginç bilgileri verdikten sonra gelelim fasulyenin faydalarına, 2010 Draftında 1. Tur 9. Sıradan Utah Jazz tarafından seçilen Hayward kendisinden beklenen performansı 2012-2013 sezonuna kadar gösteremedi. Ancak yükselen perfomansı ve takıma bençten gelerek verdiği katkı sayesinde o sezon 6. Adam sıralamasında 3. Sırada yer aldı. Paul Millsap ve Al Jefferson’un takımdan ayrılmasının ardından da takımın asıl lideri konumuna soyunmaya başladı. 2014 yılında serbest kaldığı sıralarda Charlotte tarafından 63 milyon dolarlık 4 yıllık bir maksimum kontrat teklifini reddedip, yola Utah ile devam dedi. 3 yıl boyunca kendi sayı rekorlarını kırdığı ve kısmi başarılara ulaştığı Utah yolculuğu 2017 yılının sıcak temmuz ayında son buldu ve Boston Celtics’le sözleşme imzaladı.

Kariyerinde yeni sayfa….

4 Yıllık 128 milyon dolara imza atıp NBA oyuncuları arasında bu sezon en iyi 6. maaşı alan oyuncu olan Gordon, geçtiğimiz sezon yaşadığı kötü sakatlığının sokunu hala üzerinden atabilmiş gibi durmuyor bu sezon süre aldığı 59 maçta 25.8 dakika süre alıp 11.0 sayı, 4.5 ribaund ve 3.4 asist ortalamalarıyla Boston taraftarlarının isteğini tam anlamıyla karşılayabilmiş değil. DERKEN

Bu sabaha karşı oynanan ve 111-109’lük skorla sonuçlanan Sacramento Kings vs Boston Celtics maçının galibiyet basketini süreninin bitimine 2 saniye kala bulan ve Kyrie yokken takımın liderlik rolünü üstlenebileceğini bizlere gösteren Hayward bu yazıyı yazmamızı bekliyormuş, dedirtti. Kötü sakatlıklar, çok iyi oyuncuların kariyerlerinin sonlanmasına sebep olmuştur. Bkz. Brandon Roy… Varsın Hayward prime sezonuna geri dönmesin, biz onu sahalarda görelim bize yeter. Kalın sağlıcakla…

Melih Obut

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here