Trae Young Yaz Liginde Neler Yaptı?

406
NBA Summer League
Trae Young Yaz Liginde Neler Yaptı?

Dallas Mavericks’in 2018 Draftında 5.sıradan seçip Atlanta Hawks’a Doncic + draft hakkı karşılığında yolladığı Trae Young’ın nasıl bir yaz ligi performansı ortaya koyduğuna gelin birlikte bakalım.

USA Team Fans
USA Team Fans

Atlanta 88-103 Memphis
16 sayı 3 asist 4 ribaund. İlk başta baktığımızda ortalama bir performans ile oynadı diye düşünsekte oyun tarzı olarak S.Curry’e benzetilen bir oyuncunun 1-11 3pt ile felaket şut atması kabul edilemez. Maçıda 4-20 FG ile bitiren Trae Young için unutulması gerekilen bir gece.

San Antonio Spurs 103-81 Atlanta Hawks
12 sayı 3 asist 3 ribaund. İlk maçındaki istatisliklerine benzer bir performans ortaya koyan Trae Young takımının kaybetmesine engel olamadı. Kötü şut yüzdesine bu maçtada devam edem Trae Young 1-5 3pt ile sadece 1 üçlük isabeti bulabildi. Maçıda sadece 5-16 FG ile tamamlayabildi.

Atlanta Hawks 87-92 Utah Jazz
10 sayı 7 asist 4 ribaund. Trae Young felaket yüzdeli şut atmaya devam ediyor. Genç bir oyuncunun düzensiz şut atması kabul edilebilir ama en büyük özelliği şut atmak olan bir oyuncu için bu ciddi bir problem. Trae Young maçı 1-8 3pt ve 3-16 FG ile tamamladı.

New York 91-89 Atlanta Hawks
21 sayı 11 asist 3 ribaund. Kağıt üzerinde ilk bakışta gerçekten çok iyi bir performans. Ama (3-9 3pt , 4-12 FG) yine kötü şut attığını soyleyebiliriz. Artı bir özellik söylemek gerekirse 10-12 FT ile çizgiden çok iyi atmaya devam etmesi.

Atlanta Hawks 101-93 Chicago Bulls
24 sayı 5 asist 1 ribaund. İşte Trae Young’ın potansiyelini gerçekten gördüğümüz maç. 7-13 3pt ile ritim bulduğunda ne kadar iyi bir skorer olduğunu gösterdi. İyi şut attığında da takımına maç kazandırabileceğini gösterdi.

Atlanta Hawks 107-101 Indiana Pacers
23 sayı 8 asist 2 top çalma. Son maçlara doğru şut yüzdesini düzeltmeye başlayan Trae Young maçı 7-14 FG ile tamamladı. Asistleri ile takımın hücum yükünüde sırtlayan genç oyuncu maçın kazanılmasında büyük rol oynadı.

(Takımın son iki maçında Trae Young dinlendirildi.)

Genel olarak toparlayacak olursak Trae Young şut ritmini bulduğunda bir canavara dönüşüyor. Ama ritim bulamadığında ise felaket tercihler yapabiliyor. Atlanta bu draft ile bir risk aldı. Seth Curry ile Stephen Curry arasında bir yerlerde kariyerini noktalayacak bu oyuncunun gelişimini hep birlikte izleyeceğiz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here