Tim Duncan Unutulur mu?

446
Tim Duncan Unutulur mu?
Tim Duncan Unutulur mu?

Bir Cumartesi sabahı kalktığımda dün gece izlediğim SAS-LAC maçının yorgunluğu var üzerimde. Spurs yenilsin istemiyorum. Yani en azından Tim Duncan’ın kariyerinde bir şampiyonluk daha görmek istiyorum. Belki de bu sezon sonu emekli olacak olan bu büyük adamın kariyerinde 1 şampiyonluk daha görmesi gerektiğini düşünüyorum. Tim Duncan’a hayranlığım her zaman vardı. Sonuçta işini yıllardır çok iyi yapan ve 39 yaşına gelmesine rağmen hala çok iyi performans gösteren sahada sakin bir oyuncuyu herkes sever ve en azından çok büyük bir saygı duyar. Ben de kendisini severdim ancak daha çok sevmeme neden olan şey benimle aynı gün doğmasıdır. Demiyorum ki o kadar kazandığı/kazandırdığı şampiyonluğun ve 20 yıldır NBA’i domine etmesinin bir etkisi yok. Ancak sevdiğim bir sporcunun gerçekten başarı almasını Kobe Bryant’dan sonra ilk defa bu kadar istiyorum. (Kobe Bryant benim MVP adayım Harden diyerek beni çok üzse de).

Tamam mı Devam mı ?

Belki de biz 3 Mayıs günü sabaha karşı (bu gece) Tim Duncan’ı sahada son kez görebiliriz. Bırakacağı söylentileri olduğu kadar bu iyi performansın sürmesi ve yılların ona pek de etki edememesi sebebiyle bir yıl daha oynayacağı söylentileri de var. Ancak ne var ki bu büyük adam bu günlerde takımına tek başına maç kazandıramıyor. Yani aslında San Antonio Spurs bir makine gibi oynadığı için kimse maçı tek başına kazandırmıyor ama açıkçası Tony Parker olmadan Spurs’ün şampiyonluk şansı gittikçe azalıyor.Bunu günümüzden bir örnekle açıklamaya çalışırsak; lisede sınıf geçmek için Dil Anlatım dersini mutlaka geçmeniz gerekiyor ve geçemezseniz onu gelecek sene veriyorsunuz falan. Yani o dersi vermeden okul bitmiyor. Spurs de Parker olmadan şampiyon olamayacak gibi. Buna tabi ki Kawhi Leonard’ın süperstar olmasına rağmen bu yükten kaçması olayı da eklenince Parker’ın burada iyi oynaması şart.

Tim Duncan Unutulur mu?
Tim Duncan Unutulur mu?

Tim Duncan bırakınca yeri elbette onun kadar iyi istatistikleri olan bir oyuncuyla dolabilir (mi acaba?). Bu doğrultuda San Antonio Spurs LaMarcus Aldridge ve Marc Gasol’u düşünüyor olabilir. Ancak yazımızın başlığında da sorduğumuz sorunun cevabı çok basit; Bir efsane unutulmaz!..

Umarım gelecek hafta Spurs’un atladığı turu konuşuyo oluruz. Yazıma Ekşi Sözlük de Tim Duncan adlı başlıkta yazan ve sevdiğim bir Tim Duncan tanımıyla son vereceğim.

Hayattaki izdüşümüm, idolüm, en sevdiğim sporcuların başında gelen.
Hayat felsefem Tim Duncan gibi yaşamak; sessiz ve derinden, gösterişsiz ve başarılı, basit gibi görünen ama klas, hor görülen ama kimsenin yapamadığı, yanına yanaşamadığı.

Onur Can Özyurt

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here