TBL All-Star 2016 Etkinlikleri

351
TBL All-Star 2016 Etkinlikleri
TBL All-Star 2016 Etkinlikleri

Türkiye Basketbol Ligi All-Star 2016 organizasyonu 24 Ocak Pazar günü, saat 14:00’te, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilecek. TBL All-Star Etkinlikleri’nin hangi kanalda yayınlanacağınu merak edenler için iyi haberimiz var; TBL All-Star Etkinlikleri NTV Spor’da yayınlanacak. TBL All-Star 2016 oylaması sonucunda Asya ve Avrupa takımları şekilde kadrolar belirlendi.NBA’in aksine her oyuncunun kendi mevkisinde oylandığı bir sistem vardı fakat 1 takımdan en fazla 3 oyuncunun seçilebilmesi de yine farklı bir uygulama oldu. Bildiğiniz gibi NBA All-Star 2016 ilk 5’lerinde pivot bulunmadığı için Kevin Durant ve Lebron James pivot olarak sahaya çıkacaklar. Türkiye’deki sistemde NBA All-Star oylamasından farklı olarak her oyuncunun kendi mevkisinde seçilmesiyle oluştu.

Asya Karması’nda en çok oy alan isim Bobby Dixon olurken Avrupa Karması’nda ise Sinan Güler oldu. İki takımın da başında Türk antrenörler yer alacaklar.

TBL All-Star 2016 Kadroları
Maç Saati 16:00

ASYA Karması

İlk 5: Bobby Dixon, Kenan Sipahi, Bogdan Bogdanovic, Kenny Gabriel, Jan Vesely

Bench: Dwight Hardy, Courtney Fortson, Tony Crocker , Tolga Geçim, Clay Tucker, Adrien Moerman, Khem Birch

Antrenör : Selçuk Ernak

Bu kadroda benim için en büyük hayal kırıklığı Luigi Datome’nin seçilmemesi oldu. Fenerbahçe gibi çok sayıda taraftarı olan bir kulüpten seçilmemesi de ayrı bir tezatlık olmuş. Buna ek olarak benim de bizzat oy verdiğim Uşak’lı Paul Harris’in yokluğu da beni ayrıca şaşırttı. Harris bu sezon ligte 17.4 sayı ve 10.3 ribaund istatistikleriyle oynamıştı.

AVRUPA Karması

İlk 5: Thomas Heurtel, Sinan Güler, Cedi Osman, Vladimir Micov, Semih Erden

Bench: Furkan Korkmaz, Scottie Wilbekin, Micheal Roll, Randy Culpepper, Furkan Aldemir, Maciej Lampe, Joey Dorsey

Antrenör : Ergin Ataman

Semih Erden’in ilk 5 seçilmesi büyük süpriz olmuş. Galatasaray’lı Eric McCollum’un yokluğu fazlaca dikkat çekiyor, böylesine özel bir skorerin olmaması büyük eksiklik çünkü maçın MVP’si olabilecek bir oyuncu.

Yetenek Yarışması (Saat 14:00)

Yetenek Yarışması’na katılacak isimler ise Earl Calloway, Kalin Lucas, Thomas Heurtel, Berk Uğurlu, Kartal Özmızrak ve Scottie Wilbekin.

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan yetenek yarışmasında; çabukluk, el hassasiyeti ve hız çok önemli bu yüzden bütün adaylar bu özelliklere yatkın oyun kuruculardan oluşmuş. Benim favorim Earl Calloway olucak.

3’lük Yarışması (Saat 14:30)

3 Sayı Yarışması’na; Vladimir Micov, Jon Diebler, Adrien Moerman, Michael Jenkins, Melih Mahmutoğlu ve Andy Rautins katılacak.

Aklıma gelebilecek hemen hemen bütün şutör oyuncular var. Bu sezonki yüzdeleri baz alırsak benim favorim Jon Diebler.

All-Star Smaç Yarışması (Saat 15:00)

TBL All-Star 2016 Etkinleri
TBL All-Star 2016 Etkinleri

TBL All-Star Smaç Yarışması’na; Jan Vesely, Randy Culpepper, Kenny Gabriel, Furkan Korkmaz, Khem Birch ve Joey Dorsey katılacak.

Çok kaliteli isimlerin olduğu bir yarışma, çok çekişmeye sahne olacaktır. Benim favorim ise Randy Culpepper, kısa boyunun avantajıyla birlikte bizlere daha estetik smaçlar izletebilir.

Türkiye’deki All-Star’ı naçizane değerlendirmeye çalıştım.Teşekkürler

Faris EREL

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here