TBF Wanamaker’ı Türk Vatandaşlığına Geçiriyor

242
Fenerbahçe Doğuş

Türkiye Basketbol Federasyonu yaşı ilerleyen (35) Bobby Dixon’ın yerine Fenerbahçe Doğuş’un yeni transferi Brad Wanamaker’ı Türk vatandaşlığına geçirmeyi planlıyor. Diğer alternatiflerin ise Scottie Wilbekin veya bir uzun olacağı konuşuluyor.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Ev sahibi olduğumuz EuroBasket 2017’ye erken veda eden 12 Dev Adam’da geleceğe yönelik çalışmalar şimdiden başlıyor. Jenerasyon değişikliği yaşan Milli Takım’da oyuncu havuzunun dar olması nedeniyle devşirme formülü gündeme geldi.

Wanamaker’ın Türk vatandaşlığına geçirilerek milli formayı giyebilmesinin önü açılmaya çalışılıyor. Fakat, Wanamaker’ın gelecek sezon NBA’den kontrat beklemesi başka seçenekleri de düşündürüyor. Geçtiğimiz sezon 34 Euroleague mücadelesinde 16.7 sayı, 4.6 asist, 3.1 ribaund, 1.5 top çalma istatistikleri tutturan Wanamaker, Basketbol Süper Ligi’nde de 14.9 sayı, 4.5 asist, 2.2 ribaund ortalamaları yakaladı. Euroleague’deki başarılı performansı yıldız oyuncunun Euroleague’in En İyi İkinci Beşi’nde yer almasını da sağladı.

Brad Wanamaker’da mutlu sona ulaşılamazsa, Darüşşafakalı Scottie Wilbekin ile görüşüleceği ifade ediliyor. Ersan’ın gelmemesi nedeniyle 4 numara pozisyonunda sıkıntı yaşayan A Milli Basketbol Takımımız bu pozisyon için deçalışmalara başladı. Milli Takım’a aday oyuncuların sezon içinde gerekli çıkışı göstermemesi durumunda devşirme hakkının 4 numara için de kullanılabileceği konuşuluyor.

Kasım ayında başlayacak Dünya Şampiyonası elemelerinde, NBA’de forma giyecek isimler kesin olarak bulunmayacak. Ayrıca FIBA ile Euroleague arasındaki anlaşmazlık nedeniyle Euroleague oyuncularının da oynaması beklenmiyor. A Milli Basketbol Takımımız’ın son şampiyonadaki yıldız isimleri Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Melih Mahmutoğlu gibi isimlerin oynamama durumları söz konusu. Koç Sarıca şimdiden kara kara düşünmeye başlarken, Başkan Hidayet Türkoğlu’nun yakın zamanda toplantı yaparak Türk oyuncuların sürelerinin artırılmasını ve altyapı oyuncularının kullanılması için çeşitli teklifler sunması bekleniyor.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here