TBF ve Misli.com, Sponsorluk Sözleşmesi İmzaladı

TBF ve Misli.com Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Türkiye Basketbol Federasyonu, Misli.com ile 2 yıllık bir sponsorluk sözleşmesi imzaladı. NF ekibi olarak bizzat katıldığımız basın toplantısında Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, önemli açıklamalarda bulundu.

Anlaşmaya göre; Misli.com 2021-2022 ve 2022-2023 sezonlarında ING Basketbol Süper Ligi ve Herbalife Nutrution Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru, Türkiye Basketbol Ligi’nin isim sponsoru olacak.

Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu’nun sözleri ile başlayan basın toplantısında Türkoğlu, COVID-19’un basketbol ekonomisine verdiği zararı belirtirken liglerin yayın haklarına ve federasyonun mali yapısına dikkat çekti.

Hidayet Türkoğlu: “Son iki yıldır hem dünyamız hem de spor endüstrimiz çok önemli bir sınavdan geçiyor. Yeni sezonda salonlarımızda yüzde elli kapasite ile seyirci alarak özlediğimiz basketbol coşkusunu liglerimize geri kazandırdık. Göreve geldiğimiz günden itibaren televizyonlardaki basketbol yayını hem seyirciler hem kulüpler için etkin ve güçlü şekilde uygulamaya özen gösterdik. Kulüplerimizin gelir beklentisini karşılarken hem güvenilir yayıncılar seçtik hem de açık kanallarda yayınlanmasına katkı sağladık. Amacımız yeni sezonda tamamına yakın kısmının şifresiz bir şekilde yayınlanmasını sağlamak. Önümüzdeki günlerde maç yayınlarından dijital bir devrim olacak iş birliğimizi duyuracağız. Şu anda lojistik ve test hazırlıkları yapılan çalışmamız ile liglerimizin tüm maçları çok yüksek kalite ile basketbolsevelerle buluşacaktır. Son beş yıl içerisinde sponsorluk gelirlerimizde %30, sponsor sayısını %40 arttırken, pandemi sürecinde en büyük desteği sponsorlarımızdan aldık. Federasyonumuzun mali devamlılık ve finansal konulardaki somut başarıları diğer spor federasyonları arasında da örnek durumdadır.”

Yıldırım Demirören: “Değerli dostum, kardeşim Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Ligi’nin kıymetini, tarihteki ilk isim sponsoru olmanın hem bize hem de basketbol ailesine yaşatacağı heyecanı bizzat anlattı. Bu değerli ligin isim sponsoru olmaktan gurur duyduk, bu gururu da inşallah iki sene boyunca beraber yaşayacağımıza inanıyorum. Branş ayırt etmeksizin Türk sporunu desteklemek ailemizin vazgeçilmek geleneğidir. Ben sponsor desteğinin ne kadar önemli olduğunu federasyon başkanlığım döneminde bizzat tecrübe ettim. Misli.com hem kadınlar hem de erkeklerde Avrupa’nın en güçlü ligine sahip olan Türkiye Basketbol Federasyonu’nu gönülden destekliyor.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz