Takasların Ardından Philadelphia 76ers

397
Philadelphia Sixers 2015
Philadelphia Sixers 2015

76ers’daki tanking süreci günler geçtikçe biraz daha içinden çıkılmaz hal alıyor. Takımın gelecekleri olarak gösterilen Noel ve MCW ikilisinde şok bir ayrılık yaşandı. K.J. McDaniels’ı da yolladılar ve bir draft hakkı daha geldi. Son yıllarda böylesine draft’a yatan bir takım görülmemişti. Hal böyle olunca şuanki Philadelphia Sixers kadrosu içler acısı (aynısı Lakers için de geçerli).

Philadelphia 76ers : 2015 ilk tur draft hakkı (Lakers üzerinden ve İlk 5 korumalı)

Milwakuee Bucks : Michael Carter-Williams, Miles Plumlee ve Tyler Ennis
Phoenix Suns : Brandon Knight ve Kendall Marshall

Philadelphia 76ers : Isaiah Canaan ve 2 tur draft hakkı
Houston Rockets : K.J. McDaniels

Philadelphia 76ers : JaVale McGee, 2015 1. tur draft hakkı (ilk 18 korumalı)
Denver Nuggets : Cenk Akyol’un draft hakları

Philadelphia 76ers Takasları
Philadelphia 76ers Takasları

İlk bakışta Philly geleceğini takasladı olarak görülse de o aslında tam olarak düşünülmemeli. Gerçi ben de neden takaslama nedeni duyduklarını merak etmiştim. Kaan Kural’a neden takaslandığı sorulmuştu. O da şöyle cevap vermiş: ‘’Carter Williams’ın tavanını yeterli görmüyorlardı uzun süredir. Şahsen ben de katılıyorum.’’. Aslında gerçekten de öyle, ilk 5 korumalı bir draft hakkı aldılar. Bu seneki ilk 5 draft’ından mutlaka iyi bir şey çıkartmaları gerek yoksa hiç kuşkusuz çok pişman olacaklar. Bu hamle özellikle aklıma Cavs’ın 1. Sıradan Bennett’i yeni Lebron diye seçip hiç başarılı olamamasını getirtti. Aynısı yaşanırsa çok kötü olur.

Philadelphia Sixers 2015
Philadelphia Sixers 2015

Sixers’ın tanking süreciyle ve takasları sonrası yeni ilk beşleriyle ilgili NBA Memes de şöyle birkaç caps hazırlamış

McDaniels’ı yolladıkları takasa gelirsek eğer, Rockets’tan Isaiah Canaan ve 2. Tur draft hakkı ellerine geçti. Canaan da aynı McDaniels gibi 2. Tur’dan çıkan başarılı nadir isimlerden birisi. McDaniels müthiş bir atletiklik sağılıyordu takımına ama MCW’yi yollamalarıyla takımlarında oyun kurucu kalmamıştı. Wroten sezona çok iyi başlamıştı ama geçirdiği ağır bir sakatlık vardı. Canaan 76ers’a ne kadar faydalı olur, zamanla göreceğiz ama bugünkü Heat maçlarında ikinci çeyrek biterken attığı buzzer beater izlenmeye değer.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here