Summer League’de Yarı Final Zamanı

411
Summer League
Summer League'de Yarı Final Zamanı

NBA Summer League’de dün gece oynanan maçlar sonunda yarı finale kalan son 4 takım da belli oldu. Bu gece oynanacak yarı final maçlarının ardından final mücadelesi belli olacak. 17 Temmuz gecesi oynanacak final maçı sonrası 2018 Yaz Ligi sona erecek.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

(12)Cleveland Cavaliers – Los Angeles Lakers(1)

Şu ana kadar oynanan 6 maçta bütün takımlar içinde en dinamik gözüken iki takım yarı finalde eşleşti. Oynadığı 6 maçın 5’ini kazanan Cleveland, rakiplerine oranla çok daha olgun bir oyun sergiliyor. Tabii ki bunun baş mimarı olan 2 isim Sexton ve Cedi. Milli oyuncumuz Cedi sadece 2 maçta oynasa da takıma yaptığı liderlik, oyunun her iki tarafında kendini geliştirmesi onun bu sene Cleveland’da çok daha iyi işler yapacağının bir kanıtı olarak gözüküyor. Sexton ise 99’lu bir çaylak olmasına rağmen Cedi’nin olmadığı maçlarda liderliği ele alıp çok iyi işler yaptı. 6 maçın tamamında oynayan oyun kurucu 18.3 sayı 3.7 asist ortalamaları tutturdu. Bununla birlikte geçen seneyi Cleveland’da geçiren Zizic ve Cavaliers ile yeni kontrat imzalayan Preston da şu ana kadar dikkat çeken isimler oldu.

Lakers ise bu zamana kadar kayıpsız geldi. Los Angeles Lakers’ın en dikkat çeken oyuncusu ise Josh Hart oldu. Geçen sene NBA’de 7.9 sayı ve 4.2 ribaunt ortalaması yakalayan oyuncu şu ana kadar oynanan 5 maçta 21.6 sayı ve 4.4 ribaunt ortalaması tutturdu. Los Angeles’ın diğer dikkat çeken oyuncuları ise Mykhailiuk ve Moritz Wagner oldu. Mykhailiuk çıktığı maçlarda şu ana kadar 15 sayı ortalama yakaladı. Başarılı kolej kariyerini Yaz Ligi’nde de devam ettiren keskin şutör normal sezonda da ciddi katkılar verebilir. Wagner ise müthiş başladığı turnuvada sakatlığından dolayı son maçlarda oynayamasa da özgüveni ile dikkat çekiyor.

(27)Memphis Grizzlies – Portland Trail Blazers(2)

Memphis Grizzlies takım oyunu ve skoru paylaşmayı şu an kadar en iyi yapan takım oldu. Bu senenin 4 numara seçimi Jaren Jackson Jr.’ı kadroda bulunduran takımın sayı ortalamasının lideri 18.5 sayı ile 2 sezondur NBA’de oynayan Wayne Selden. Jaren Jackson Jr. ise şu ana kadar beklenilen patlamayı yapamamış durumda. 5 maça çıkan Jackson, 11.2 sayı 8.2 ribaunt ortalamaları tuttursa da henüz istenilen seviyeye çıkamadı.

Portland Trail Blazers cephesinde de 5 oyuncu +10 sayı ortalama yakalamış durumda. 24 yaşındaki Jake Layman 16.0 sayı ve 5.0 ribaunt ortalama ile lider durumda olsa da Wade Baldwin’in 14.4 sayı 8.4 asist ortalaması ve bu senenin 37. sıra seçimi Gary Trent Jr.’ın 12.4 sayı 3.8 ribaunt ortalamaları ile yaptığı katkı onları yarı finale kadar getirmiş durumda. Portland’ın üst sıra seçimi bir yıldızı olmasa da Baldwin’in asist sıralamasında birinciliği onlar adına sevindirici haberlerden birisi. Yaz Ligi’nde yaşından dolayı en dikkat çeken isim ise Portland’ın Summer League takımında oynayan John Jenkins oldu. 27 yaşındaki oyun kurucu son oynanan çeyrek final maçında 25 sayısı galibiyeti getirdi.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here