Steve Kerr En Sevdiği Maçı Açıkladı!

1155
Steve Kerr En Sevdiği Maçı Açıkladı!

Golden State Warriors antrenörü Steve Kerr, favori maçının, Houston Rockets’a karşı geçtiğimiz sene Batı Yarı Finali 6. maçı olduğunu söyledi.

Toyota Center’a 3-2 önde fakat KD’den yoksun giden Warriors, ev sahibi Houston Rockets’ın favori görüldüğü bir maça çıkacaktı. Hatta bazı yorumcular 7. maçı tartışmaya başlamıştı bile. Ancak GSW, Kevin Durant olmasa bile, Curry-Klay-Green üçlüsü ile hala ligin en iyilerinden olduğunu kanıtlayacak bir maç oynamıştı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Steve Kerr’ün bu maç özelindeki yorumu ise şu şekilde oldu:

“Son beş yıla baktığımızda, en sevdiğim maçın hangisi olduğunu söylemek zorunda olsaydım, geçen yıl Houston’daki 6. maç olurdu.”

Steve Kerr, Golden State Warriors’un başına geldiğinden beri GSW asist oranlarında ligin daima zirvesinde ya da oralara yakın bir yerlerde oldu. Topu paylaşmanın ve bencil olmamanın önemini vurgulayan Kerr şu ifadeleri kullandı:

“Maçın sonunda olayı bitiren bir pozisyonumuz vardı. Hatırlamak lazım ki, Steph ve Draymond sürekli ikili oyun oynuyordu Steph çıldırıyordu. Maçı bitiren şutta, Houston oyuna uyum sağlamış, Steph’e ikili sıkıştırma yapmıştı. Sonra o Draymond’a pas vermişti, Draymond’a doğru geldiklerinde o da dip çizginin oradaki Andre’ye topu atmıştı, Andre de dışarıdaki Klay’e üçlük atması için topu çıkarmıştı.”

“Bu pozisyon benim için, ekibimizin son beş yıldır asıl olayının ne olduğunu tanımlıyor. Top hareketi, alan paylaşımı, Andre ve Draymond’ın güzel saha görüşleri ve farkındalıkları ve Steph&Klay ikilisinin ölümcül oyunu.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here