Stephen Curry’den Yenilenen Lakers’a Övgüler

2119
Steph Curry
Stephen Curry'den Yenilenen Lakers'a Övgüler

NBA’de Golden State forması giyen süper yıldız Stephen Curry, yenilenen Lakers kadrosu ve LeBron James hakkında konuştu.

Lakers ve Warriors Preseason maçlarında bir çok kez karşı karşıya geldi. Curry, Los Angeles ekibinin şu ana kadar sergilediklerinden oldukça etkilendiğini ve bu sezon daha zorlu bir takım olmalarını beklediğini söyledi:

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

“Sertler. LeBron ve Anthony Davis ile başlarsak, bu oyuncular her pozisyonda dikkatinizi yöneltmeniz gereken iki adam ve bence nasıl birbirleriyle iş yaptıklarını, üç ya da dört pozisyonuna yaptıkları baskılarla ve JaVale (McGee) ya da Dwight (Howard) ile LeBron’un iki alley-oop tehdidine sahip olmasıyla uyguladıkları baskıyla gösterdiler. Ve etraflarında şutörler dış alan savunması da var. İyiler. Onları yenmek çok emek isteyecek. Bir takımın gerçekten bir takımın iyi olduğuna inandıklarını söyleyebilirsiniz, ama yine de çıkıp bunu kanıtlamaları gerekiyor. Yetenekli olduklarını bildikleri gibi bir havaya sahipler ve bu bence onlar için bir avantaj.”

Lakers süperstarı LeBron James’in yeni sezona masıl bir motivasyon ve zihniyetle çıkacağı sorulduğunda ise Curry:

“Şampiyonluğu kazansalar da, kazanmasalar da başarısız olmamaları için bir neden yok. LeBron gibi biri olup bu aşamada herhangi bir ekstra motivasyona ihtiyacınız olmaz. Ben de kendimi o kategoriye koyuyorum. Önceki senede de aynı iyimserlik ve motivasyonla geldiğinden eminim. Bu yıl takıma gelenler sayesinde biraz daha heyecan var. Söylediğim gibi, Haziran ayında oynamaya alışıp lige dönmek için beş ay beklemekle, Nisan’da çıkıp hazırlanmak için bu kadar süreniz olması arasında fark var. Bakış açınız daha farklı olacaktır. Ancak hepimiz oyunu çok seviyoruz ve daha sonra kesinlikle kariyerinizin sonlarına doğru bir aciliyet duygusu da var.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here