Steph A. Smith: “LeBron Bu Sezon Şampiyon Olamazsa, Bir Daha Olamaz”

Steph A. Smith: "LeBron Bu Sezon Şampiyon Olamazsa, Bir Daha Olamaz"

ESPN yorumcusu Stephen A. Smith, bu sezonun LeBron James’in Los Angeles’ta bir NBA şampiyonluğu kazanması için son şans olduğuna inanıyor. Bunu düşünmesinin sebebi ise gelecek sezon Clippers gibi diğer takımlar nasıl kazanılacağını öğrenecek olması..

“Önce nasıl kazanacağınızı öğrenmelisiniz. Bunu öğrendiğinizde, sizi yenmek daha da zor olacaktır. Clippers gibi daha önce hiç kazanmamış bir takım karşınızda olduğunda, Clippers’ın Batı’dan çıkacağı düşünülüyor. Doc Rivers yönetimindeki Clippers’ın, şu anda ligdeki en komple takım olduğunu herkesin kabullendiğini düşünüyorum.”

“Burada önemli nokta, Kawhi nasıl kazanması gerektiğini biliyor olsa bile, Clippers organizasyonunda kimse bunu daha önce başaramadı. Bunu düşündüğünüzde, asıl nokta şu; Lakers olarak sizin bunu engellemeniz gerekir. Clippers’a yenik düşerseniz ve bu sene bu engeli aşmalarına olanak verirseniz, bundan sonraki senelerde daha iyi olmaya devam edecekler. Lakers’ın şampiyonluğu herhangi bir şekilde kazanabilmesi için, bence bunu bu sene başarmaları gerekir. Tabii bu sezonun devam edip etmeyeceğine bağlı, ki bence edecek. Eğer LeBron, Clippers gibi bir takıma bu sene kaybederse, L.A.’de bir daha bir şampiyonluk kazanabileceğini düşünmüyorum.”

Sezon iptal edilse bile, NBA kazananı hala seçebilir, ancak şampiyonun nasıl seçileceğine dair net bir çerçeve olmadan bunu yapmak güç. Sadece kazanma-kaybetme derecelerine bakılacaksa lig lideri Milwaukee Bucks.

Sezon askıya alınmadan önce, LeBron ve Lakers, Bucks ve Batı Konferansı Clippers ile rakiplerine karşı görkemli galibiyetler elde etti. Çeşitli analistlere göre, James All-Star Weekend’den sonra bir üst vitese döndü ve playofflar için vites değiştiriyordu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz