Spurs’ün Yeni Transferi Anadolu Efes’i Unutmadı

185
Spurs'ün Yeni Transferi Anadolu Efes'i Unutmadı
Spurs'ün Yeni Transferi Anadolu Efes'i Unutmadı

Bu yaz San Antonio Spurs ile sözleşme imzalayarak NBA’e geçiş yapan eski Anadolu Efes’li Brandon Paul, geçtiğimiz sezon formasını giydiği Anadolu Efes’i de unutmadı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Avrupa’da Rusya, İspanya ve son olarak Türkiye’de Anadolu Efes forması giyen 26 yaşındaki oyun kurucunun yeni rotası San Antonio Spurs oldu. Spurs’ten garanti kontratı kapan Paul, Avrupa’daki zamanı ve Spurs’e geçiş sürecini anlattı. Paul, NBA’deki en iyi teknik ekibe sahip en büyük takıma geldiğini, aşına gelebilecek en güzel şeyin gerçekleştiğini söyledi. Geçtiğimiz sezon ülkemizde Anadolu Efes forması giyen başarılı oyuncu, eski kulübünden de bahsetmeden geçmedi.

İşte Brandon Paul’un röportajından öne çıkanlar; “Türkiye’den ABD’ye döndüğümde ilk durağım San Antonio’da bir mini kamp oldu ve iyi bir performans sergiledim. Orada bana çalışmaya devam etmemi beni izleyeceklerini, gelecek haftalarda ne olacaklarını bilmediklerini ancak benimle daha sonradan iletişime geçeceklerini söylediler.

Anadolu Efes Türkiye’nin En Başarılı Takımıydı

Anadolu Efes, tecrübem bana çok yardımcı oldu. Türkiye’de en çok kupa kazanan en büyük takımdı. Öyle bir takımdan şimdi de San Antonio Spurs’e geldim. Aynı kazanma olgusu buraya da hakim. Üzerimde çok baskı oluşturmak istemiyorum ama bu tarz takımlarda oynamak beni çok geliştirdi. Başka bir kazanma alışkanlığına sahip takıma katıldığım için çok heyecanlıyım.

Yıldızlarla Beraber Oynayacak Olmak Baskıdan Çok Motive Edecek

Manu Ginobili, Pau Gasol, Tony Parker, Kawhi Leonard gibi isimlerle oynayacak olmak beni motive ediyor. Kariyerim boyunca çok çalıştım. Şu an olduğum yere gelebilmek için çok çalıştım. Profesyonel olduğum ilk zamanlar insanların bana NBA’e girmenin ne kadar zor olduğundan bahsettiğini hatırlıyorum. Ancak işin daha zor kısmı burada kalmak. Şu an sahip olduğum kontrat için değil bir daha ki kontratım için çalışıyorum.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here