Aziz Yıldırım’dan Özel Açıklamalar

161
Aziz Yıldırım'dan Özel Açıklamalar
Aziz Yıldırım'dan Özel Açıklamalar

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım NTV Spor’da önemli açıklamalarda bulunurken, Fenerbahçe Doğuş’un transfer çalışmaları ve hedefleri hakkında konuştu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

“Euroleague şampiyonu olduk, devletten hiçbir şey almadık. G.Saray UEFA şampiyonu olduğu zaman, 10-12 milyon dolar ödemişler.Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sponsorlara ayrılan alanın dışında 10 bin kombine satışa çıkarıldı ve bunun yüzde 70’i satıldı. 17.8 milyon Euro gelir söz konusu. Ancak şu andaki bütçemiz 30 milyon Euro. Doğuş Grubu bir kısmını karşılayacak ve bundan dolayı teşekkür ederim.  Zannediyorum ki, ilerleyen dönemde THY Euroleague Şampiyonluğunu ve o seviyelerde kalıcı olmayı hedefliyoruz.

Türkiye’de spor kültürü yok. Biz, maça niye gideriz ve taraf olmayı holiganlık seviyesine getiriyoruz. Bakınız Avrupa’da takım küme düşüyor ama stadyum dolu. Ancak bizde de şampiyon oluyorsanız dolu oluyor, onun dışında boş. Genel anlamda bizde spor kültürü yok.

Türkiye Ligi’nde 4 trilyona yakın bir gelir söz konusu ancak bu paranın çoğu lisans işlemleri vs. gibi şeylerden dolayı federasyona veriyoruz. Bir de biz diğer kulüpler gibi THY Euroelague’in hissedarlarındanız. Böyle bir organizasyon geliştirilip büyüyecekse, biz de onun içinde olmak isteriz. Obradovic, bizleri temsilen orada bulunuyor. Aynı şekilde Maurizio Gherardini de NBA’i çok iyi bilen bir isim.

Geçtiğimiz günlerde basketbol şubesiyle bir yemek yedik. Obradovic orada Wanamaker’ın bir alternatif olduğunu söyledi. Bir “çilek” transferi olarak bakıyor. Obradovic bize Wanamaker’ın NBA’den bir kontrat beklediğini ancak kontratı alamadığını söyledi. Kontratı alamazsa ve hoca da isteğini sürdürürse Wanamaker transferi olacak. Hoca kurulan takımdan memnun. Wanamaker ile neredeyse anlaşıldı. Ancak süre konusunda hocanın bazı şartları var. Onların çözülmesi lazım.

Futbol takımında transferde Pero Antic, geleceğin genç yıldızı Eljif Elmas‘ın transferinde yardımcı oldu. 22 ya da 26 kulüp, Eljif Elmas’ın peşindeydi. Bizim Antic de olmak üzere araya girdiler ve bu çocuğu buraya getirdik.” açıklamalarında bulundu.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here