Shaq Koç Olmayı Düşünüyor Mu?

Shaq Koç Olmayı Düşünüyor Mu?

2022 sezonu bittiğinde yavaş yavaş yükselen dumanlarla birlikte bir baktık ki her yer alev almış. Bir anda takımın sonunu getiren Kyrie ve Durant hareketi, Sabonis – Turner takas denemeleri, Knicks’in garip hareketleri gibi birçok olaya maruz kaldık. Normal sezona başlamamıza bu kadar da az varken, Shaq’ın hayranlarından Shaq’a çok garip bir soru geldi. Yaptığı bir Röportajda bundan bahseden Shaq’a gelen soru ve açıklaması şu şekilde:

Soru: Nets ile ilgili ama özellikle de Steve Nash ile ilgili birçok şey döndü yazın. Nash takımına liderlik yapmak için bu sezon geri geliyor – Nash hakkında onunla oynamış bir oyuncu olarak sence Nash normal bir şekilde koçluk yapmaya dönebilir mi?

Shaq: Soruyu cevaplamadan önce küçük bir hikaye anlatacağım. Geçen gün gelen bir adam “koçluk yapmayı hiç düşündün mü?” diye sordu. Cevabım çok net bir şekilde “Hayır.” olunca doğal olarak da sebebini sordu. Verdiğim cevap aynen şu şekilde…

“Bir adam senden 20 kat fazla kazanıyorsa sana saygı duymalarını sağlamak zor olur ve duymuyorlar. Bütün bu “Ben bunu istiyorum, ben bunu istemiyorum” olayı ve üzerine gelip “Aaa biz her şeyi çözdük…” hayır, bu böyle bir şey değil ve bu kadar kolay bir şey de değil. Yetişkin insanlar olarak oturup, adam akıllı konuşabiliriz ve bunu çözebiliriz diyebilirsiniz fakat o oradan gitmiyor. İşler kötü gitmeye başladığında ise sadece sizi suçluyorlar. Bir oyuncu olarak, eski bir oyuncu olan koçunuzdan daha iyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız, onu dinlemek sizin adınıza kolay olmayacak.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz