Sertaç Şanlı, Anadolu Efes ile Anlaştı

788
Anadolu Efes
Sertaç Şanlı, Anadolu Efes ile Anlaştı

Ergin Ataman yönetiminde başarısız bir sezon geçiren Anadolu Efes, gelecek sezonun transfer çalışmalarına erken başladı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Anadolu Efes, iyi sezon geçiren yerlileri toplama geleneğini sürdürüyor. Yerli oyuncu transferlerini hızlı bir şekilde bitirmek isteyen yönetim, Metecan Birsen, Buğrahan Tuncer transferlerinden sonra, pivot pozisyonunda oynayan Sertaç Şanlı ile de her konuda anlaşma sağladı.

Anadolu Efes ile 2 yıllık anlaşan Sertaç Şanlı’nın Beşiktaş ile devam eden sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi. Transferin yakın zamanda resmi olarak açıklanması bekleniyor.

Beşiktaş Sompo Japan formasıyla büyük bir çıkış yakalayan 26 yaşındaki Sertaç, geçtiğimiz sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde forma giydiği 31 maçta 9.2 sayı, 3.7 ribaund ortalamaları ile mücadele etti. FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ise ortalama 16 dakika süre alan Şanlı, 8.9 sayı, 4 ribaund ortalamaları tutturdu.

Mevcut yerli havuzu, muhtemel yabancı kontenjanı ve ekonomik sebepler nedeniyle tecrübeli oyuncu Stimac’la yollarını ayırmayı planlayan Anadolu Efes, bu mevkide Sertaç Şanlı’dan yararlanmayı düşünüyor.

Basketbol hayatına Pınar Karşıyaka alt yapısı ile adım atan Sertaç Şanlı, Genç Telekom takımında oynamış ve sonrasında sırayla Galatasaray Cafe Crown, Medical Park, Royal Halı Gaziantep, Muratbey Uşak Sportif, Trabzonspor Medical Park ve Beşiktaş Sompo Japan formalarını giydi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here