Kyrie Irving: “Kontrat yenilemeyeceğim…”

1306
Boston Celtics
Kyrie Irving Kontrat yenilemeyeceğim...

NBA’de geçtiğimiz yaz tüm herkesi şoke eden bir karar veren Kyrie Irving, Cleveland Cavaliers’tan ayrılmış ve Boston Celtics’e takas edilmiş ve o andan sonra Boston Celtics formasını terletmeye başlamıştı. Boston Celtics’e ilaç gibi gelen Kyrie sezonu hem bireysel olarak hem de takım olarak muazzam geçiriyolardı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Kyrie Irvıng, sezon içinde dizinde oluşan ağrılara dayanamadı ve ameliyat oldu. Bu sakatlığından dolayı playoof’u da kaçıran Kyrie Irving, bu sene Boston Celtics ile kontrat yenilemeyeceğini ifade etti.

Bu sene Boston Celtics, playoff’lara kalmayı başarmış ve Kyrie Irving yokluğunda iyi bir playoof geçirmeyi başarmıştı. Hatırlayacağınız üzere Doğu Konferansı Final serisinde Cleveland Cavaliers ile eşleşen Boston Celtics, seriye iyi bir başlangıç yapmayı başarsa da 3-3’e gelen seriyi LeBron James faktörü sonucu Cleveland Cavaliers kazanmıştı.

Kyrie Irving’e kontrat uzatıp uzatmayacağını hakkında soru sorulur ve Kyrie ”Hayır” cevabını verir ve şöyle devam eder;

”Ne maddi olarak ne de kontratın diğer detaylarına bakıldığında bu mantıklı bir karar olmaz.”

Geleceği hakkında da konuşan Irving şu sözleri dile getirdi. Cümlesine ”Umudum, önümüzdeki yıl ne yapacağıma dair soruları günde bir taneye indirgeyebilmemiz.” başlayan Kyrie şöyle devam etti;

” Ama tabii ki bunu kontrol edemem. Ancak herkesin önümüzdeki yıl kendimi yeniden ayağa kaldırma hedefimi gördüğünü düşünüyorum. Kendimi tekrardan takımın içine sokup şampiyon olmaya odaklanacağım. Şu anda endişelendiğim tek konu bu. Önümüzdeki sezonun sonuna kadar gelecek sorulara net bir cevap veremem. Yönetimle bir görüşme olacaktır ancak bu görüşme şu an gerçekleşmeyecek. ”

Kyrie Irving bu sezon Boston Celtics formasıyla 24.4 PTS, 3.8 TRB, 5.1 AST ortalamaları ile oynadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here