Sakhir GP Zaferi ve Sergio Perez’in Geleceği

Sakhir GP Zaferi ve Sergio Perez'in Geleceği

Formula 1’in 16. ayağı olan Sakhir Grand Prix’i F1 hayranlarına bol aksiyonlu anlar yaşattı. Başlangıcı da bitişi de ilginç olaylara sahne olan yarışta F1’deki geleceği belirsizliğini koruyan Meksikalı pilot Sergio Perez ipi göğüsledi.

Sakhir Grand Prix’i Lewis Hamilton’un yokluğunda yerine yarışacak George Russel kadar diğer pilotlar için de büyük bir şanstı. Yarışa 5. sıradan başlayan Sergio Perez, yarışın başlangıcında Leclerc’in neden olduğu kaza nedeniyle sonunculuğa kadar geriledi. Ancak Meksikalı pilot pes etmedi ve güvenlik aracı periyotlarını çok iyi değerlendirerek kariyerinin 10. yılında ilk Formula 1 zaferine ulaştı.

Sakhir GP Zaferi ve Sergio Perez’in Geleceği

Kariyerinde belki de ilk kez podyum kovalayabilecek bir araca sahip olan Sergio Perez’in bu seneki performansı hem kendi standartlarına hem de F1 standartlarına göre üst düzeydi. COVID-19 yüzünden 2 yarış kaçırmasına rağmen genel sıralamada 4. sırada kendisine yer bulan Perez, işler yolunda gitseydi belki de bir üst sıradaki Max Verstappen ile üçüncülük yarışı verecekti.

Takımı Racing Point’in şu anda Ferrari pilotu olan Sebatian Vettel ile anlaşmasından ötürü Sergio Perez’in sözleşmesi sene sonunda feshedilecek. Daha da garip olansa Alex Albon Red Bull’da katılırsa Sergio Perez Formula 1’e veda etmek zorunda oluşu.

Genel tabloda 4. olan bir pilotun sezonun bitimine 1 yarış kala yeni takımının belirsizliğini koruyor olması kolay kolay izah edilecek bir durum değil. Hem Albon hem de Perez için F1’in son yarışı Abu Dabi Grand Prix’i büyük önem taşıyor.

Meksikalı pilot Sergio Perez, en iyi sezonunu yaşamasına karşın sezon genelinde birçok şanssızlık yaşadı. COVID-19 nedeniyle 2 yarış kaçırmasını bırakın, takımının Vettel ile anlaşmasıyla adeta dış kapının mandalı haline geldi. Abu Dabi yarışında alacağı sıra belki de Perez’in F1’deki geleceğini belirleyecek. Bu noktada McLaren pilotu Lewis Hamilton’un yokluğu diğer pilotlar kadar onun için de büyük bir fırsat olacak. Önümüzdeki günlerde bu belirsizliğe nokta koyularak Formula 1 takipçilerinin merakı giderilecektir.

Ahmet Naci Baytuğ

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz