Russell Westbrook: ”Olmak istediğim yerdeyim”

228
Russell Westbrook: ''Olmak istediğim yerdeyim''

Russell Westbrook geçtiğimiz günlerde, Oklahoma City Thunder ile 5 yıl için 205 milyon dolar karşılığında sözleşmesini uzatmıştı. Russell Westbrook yeni sözleşmesiyle birlikte NBA tarihinin en pahalı sözleşmesine sahip oyuncusu oldu. 28 yaşındaki yıldız oyuncu kontratı hakkında ESPN’e önemli açıklamalarda bulundu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

”Bulunduğum yerde çok mutluyum. Hiç bir zaman endişelenmedim. Olmak istediğim yerdeyim. Odaklandığım nokta asla değişmedi. Basın ile konuşmadığım için bazı şeyler üretildi. Fakat ben her zaman benim için en önemli şeye yani aileme odaklandım. Basketbola odaklanmak gerektiği zaman da basketboldan başka bir şey düşünmedim. Burası benim evim ve burada çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Russell Westbrook, yeni imzaladığı kontratı dün ThunderFest kapsamında taraftarlarla birlikte kutladı.

Son 4 ayda Westbrook’un basketbol hayatında adeta yeni bir dönem başladı. Sezonu MVP olarak biten yıldız oyuncu geçtiğimiz ay Air Jordan markası ile 10 yıllık anlaşma yaptı. Ardından yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala Melo ve George takımına geldi. Ve son olarak Kevin Durant’ın doğum gününde 5 yıl için 205 Milyon $ kontrat aldı. Westbrook adına bu aralar hayat oldukça güzel gibi.

NBA efsanesi Michael Jordan’ın çaylak senesinde aldığı kontrat 550.000 dolar olurken Westbrook’un yeni sözleşmesiyle maç başı kazancı 568.292 dolar oldu. NBA’de artık üst düzey paralar dönüyor…

Geçen sezon 82 normal sezon karşılaşmasının 41’inde triple-double yapan ve sezonu da 31.6 sayı, 10.7 ribaund, 10.4 asist ortalamalarıyla bitiren Westbrook, Oscar Robertson’ın 1961-62 sezonunda kırdığı rekorları eline almış ve kariyerinde ilk kez MVP seçilmişti. Yeni sezon öncesi iddiali bir kadro kuran OKC’de hedef şampiyonluk. Bakalım yıldız oyuncu takımıyla bu başarıya ulaşabilecek mi ?

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here