Rozier-Tatum-Horford Üçlüsü Gururla Sunar!

320
NBAPlayoffs
Rozier-Tatum-Horford Üçlüsü Gururla Sunar!

Doğu Konferansı play-off yarı final serisinin ilk maçında Boston Celtics sahasında Philadelphia 76Ers’i 117-101 yenerek seride 1-0 öne geçti. Boston’da Rozier, Tatum ve Horford üçlüsü toplam 83 sayı üreterek galibiyetin mimarları oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Mücadele karşılıklı sayılarla başladı. Ev sahibi Celtics, Rozier ve Tatum’la sayılar bulurken, Sixers bu sayılara Saric ve Embiid’le karşılık verdi. İlk altı dakika 10-9 Celtics üstünlüğüyle geçilirken bu dakikadan sonra oyunda ipleri eline alan taraf Boston oldu. Tatum ve Rozier’la üst üste sayılar bulan ev sahibi ekip yakaladığı seriyle çeyreğin bitimine üç dakika kala farkı sekiz sayıya çıkardı(21-13). Kalan dakikalarda Sixers, Simmons ve Belinelli ile farkı kapatsa da Boston ilk çeyreği 25-22 önde kapattı.

İkinci çeyrekte hücumda oldukça etkili bir Boston Celtics vardı. Kullandığı 23 atışın 13’ünde isabet bulan Celtics %56.5 gibi yüksek bir yüzdeyle hücum edince aradaki farkı tekrar açmaya başladı. İlk çeyrekte pek ortalarda gözükmeyen Horford, üst üste bulduğu altı sayıyla maçta farkı ilk kez çift hanelere çıkardı(43-33). Sixers her ne kadar Embiid ve Simmons’la sayılar bulsa da Rozier-Tatum-Horford üçlüsünü durduramadı ve Boston ilk yarıyı 56-45’lik skorla önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte Sixers genel hücum yüzdesi olarak rakibinden yüksek bir yüzde yakalasa da burada farkı yaratan takımların bulduğu üç sayılık isabetleri oldu. Sixers bu çeyrekte sadece 1 isabet bulurken, Boston tam 6 üçlük isabeti buldu. Reddick ve Embiid’le uzun süre sonra farkı tek hanelere indiren Sixers, rakibinin üç sayılık isabetlerine engel olamayınca fark çeyrek boyunca 10-12 sayı baremi arasında kaldı. Bu çeyreğin sonunda savunmada gardı düşen Sixers’ın açıklarını iyi değerlendiren Celtics, Smart’ın bitime 40 saniye kala serbest atıştan bulduğu sayılarla maçtaki en büyük farkı yakaladı(87-70). Kalan kısa sürede Reddick beş sayı üretti ve son çeyreğe 87-75’lik skorla girildi.

Sixers son çeyreğe Embiid ve Reddick’in sayılarıyla başladı ve farkı yeniden tek hanelere düşürdü(87-79). Çeyreğin ortasına kadar Sixers farkı sekiz sayıda tutmayı başarsa da Horford ve Rozier’ın bulduğu üç sayılık basketlerle Boston skoru tekrar çift hanelere çıkardı. Rozier ve Tatum son çeyreğe damga vururken, Celtics oyunun hakimiyetini rakibine vermedi ve sahadan 117-101 galip ayrıldı.

Boston’da Rozier 29, Tatum 28, Horford ise 26 sayıyla mücadele ederek takımlarını galibiyete taşıyan isimler olurken, Sixers’ta 31 sayı ve 13 ribaundla oynayan Embiid’in performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Maçın en iyi beş hareketi:

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here