Rodney Hood’un durumu belli oldu

798
Cleveland Cavaliers
Rodney Hood’un durumu belli oldu

Çeviriye geçmeden benim kişisel yorumum Rodney Hood’un All-Star potansiyeli olan çok yetenekli bir oyuncu olduğu. İyi bir şutör ve savunmacı. Aynı zamanda ortalama üstü top kontrolü de onu sıradan ‘’3-And-D’’ oyuncularından daha özel bir oyuncu yapıyor. Ancak gerek yaşadığı sakatlıklar gerekse devamlılık sıkıntısı onu bu potansiyeline ulaşmasını engelliyor. Eğer bu sıkıntılarından kurtulursa uzun vadede Cavaliers’a uzun süre katkı verecek ilk 5 oyuncusu olabilir. Bunu başarıp başaramayacağını zaman gösterecek.

Dan Feldman’ın Report:Cavaliers won’t suspend or fine Rodney Hood isimli yazıdan çevrilmiştir.

Cavaliers bu sene çok çok çok çok fazla takım içi sorunla uğraştı. Bu sorunların bir kısmını trade deadline öncesinde yapılan takaslar ile hallettiklerini düşünmüşlerdi. Doğu birincisi Raptors’ı süpürmeleri Cleveland’a yaşadıkları bu sorunların belirtilerini uzaklaştırdığı düşünülüyordu. Ta ki Rodney Hood serinin 4. Maçında oyuna girmeyi reddedene kadar…

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

ESPN yazarı Dave McMenamin’ın takıma yakın bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Rodney Hood genel menajer Koby Altman’a geçtiğimiz Salı günü, 128-93 ile fark attıkları Raptors maçında oyuna girmeyi reddettiği için özür diledi. Ayrıca bu kaynağa göre Hood kendini ‘’çok berbat’’ hissettiği ve en yakın zamanda takım arkadaşları ve antrenör ekibinden de özür dilemeyi planladığını belirtti.

USA Today’den Jeff Zillgit Hood’un bu tutumundan sonra Cavaliers’ın Hood’a Toronto maçında oyuna girmeyi reddedişinden ötürü cezalandırmayı düşünmedikleri bilgisini bu olaydan direkt bilgi sahibi olan bir kaynaktan aldığını yazdı.

Hood’u cezalandırmamak sorunsuz devam etmek için en kolay yol. Verilecek bir ceza Cleveland cephesinde yaşanan bu olayı canlı tutacaktır ve Cleveland bu ‘’dramanın’’ devamını istemiyor. Çünkü bu sene zaten gereğinden fazla ‘’drama’’ ile uğraşmak zorunda kaldılar. Bu durum kendilerinin olduğu gibi ceza almayan Hood’un da yararına olur.

Hood’un bu hareketinin maç sonu hemen ortaya çıkışıyla can sıkıntısı yaşayan takım arkadaşları Hood’u affettiği sürece sorun kalmayacaktır.

Ancak bu yaz serbest oyuncu dönemi Hood için pek de güvenli olcağa benzemiyor. Zaten sorunlarla boğuşan Hood bu olayla sıkıntılı senesine sadece ekstra bir sıkıntı daha ekledi.

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here