Rockets Seride Öne Geçti

210
NBA
Rockets Seride Öne Geçti

NBA Batı Konferansı Yarı Final Serisin de Utah Jazz evinde Houston Rockets’ı ağırladı. Karşılaşmanın üçüncü serisi müthiş bir mücadeleye sahne oldu ve bu mücadeleden galip gelen taraf 92-113’lük skorla konuk ekip Houston Rockets oldu. Houston Rockets aldığı bu galibiyet ile seride 2-1 öne geçmeyi başardı ve ev sahibi avantajını da geri aldı.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Karşılaşma hava atışıyla başladı ve ilk hücum Rudy Gobert’in çeldiği top sonucu Utah Jazz lehine oldu. İlk hücumda Joe İngles ile üç sayılık isabet bulan Utah Jazz skoru 3-0’a getirdi. Ancak konuk ekip Houston Rockets’tan cevap gecikmedi ve pota altından Clint Capela’nın attığı basketle skor 3-2’ye geldi. İlerleyen dakikalar da hem hücumda hem savunmada vites artıran Houston Rockets, Harden, Ariza ve Gordon’ın basketleriyle farkı açmaya başladı. Çeyrek bitimine 2.00 kala skoru 15-37’e getiren Houston Rockets, çeyrek sonunda da basketler buldu ve ilk çeyreği 22-39’luk skorla önde kapadı.

İkinci çeyreğin ilk hücumunu yapan Houston Rockets’ta Erik Gordon kendisine yapılan faul sonucu serbest atış çizgisine gitti ve 2’de 2 atmayı başardı ve skor 22-41’e geldi. Ancak ev sahibi Utah Jazz’den cevap gecikmedi ve Alec Burks’un üç sayılık basketiyle skor 25-41’e geldi. Konuk ekip Houston Rockets, sahada ekstra performans gösterdi ve bu durumda 8-0’lık serinin yaşınmasına neden oldu. Bu seri çeyrek bitimine 7.33 kalana dek devam etti(25-49). İlk çeyrekte de olduğu gibi oyun disiplinini yakalayamayan Utah Jazz, konuk ekip Houston Rockets’a karşı savunmada ve hücumda etkili olmadı. Bu çeyrekte de kendi oyununu oynayan Houston Rockets, ilk yarıyı 30 sayılık fark ile önde kapatmayı başardı(40-70).

İlk yarıdan rahat dönen Houston Rockets, üçüncü çeyreğin başların da Chris Paul ile üç sayılık isabet bularak skoru 40-73’e getirdi. Utah Jazz’ı sahasında adeta süpüren Houston Rockets, bu çeyrekten galibiyetin ışıklarını yakmıştı. Utah Jazz, hücumda İngles,Mitchell ile sayılar üretmeye çalışsa da bunlar yeterli olmadı. Çünkü konuk ekip Houston Rockets’ta oyuna giren herkes hücumda sayı üretmeyi başardı. Hem hücumda hem savunmada ilk çeyrekten beri disiplinini bozmayan Rockets, üçüncü çeyreği de 65-93’lük skorla önde kapadı.

Final periyodun da ise Utah Jazz, farkı kapatmaya başlamıştı. Çeyrek başlarında üst üste Mitchell ve Gobert ile sayılar bulan Utah Jazz, skoru 74-98’e getirmeyi başarsa da konuk ekip Houston Rockets bu farkın kapanmasına izin vermiyordu. Houston Rockets’ın yıldız oyuncusu James Harden’ın attığı üç sayılık basketle fark tekrardan açıldı ve skor 74-101’e geldi. Maç sonuna kadar da arada ki farkı korumayı başaran Houston Rockets, karşılaşmadan 92-113’lük skorla üstün ayrılmayı başardı.

Houston Rockets’ta James Harden 25 sayı, 12 asist(double-double); Chris Paul 15 sayı, 7 ribaunt, 6 asist; Eric Gordon 25 sayı ile oynadı.

Utah Jazz’ta ise Donovan Mitchell 10 sayı, 3 asist; Alec Burks 14 sayı, 4 ribaunt; Royce O’Neale 17 sayı, 5 ribaunt; Rudy Gobert 12 sayı, 9 ribaunt ile mücadeleyi tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here