Rockets-Capela Görüşmeleri İyiye Gitmiyor

335
Houston Rockets
Rockets-Capela Görüşmeleri İyiye Gitmiyor

Görünen o ki, bu yaz döneminde sınırlı serbest oyuncu(RFA) konumunda bulunan Clint Capela’ya gösterilen ilgi onun için yeterli değil.

USA Team Fans
USA Team Fans

Hatırlayalım! Capela, geçtiğimiz sezon 74 maçta 13.9 sayı, 10.8 ribaund ve 1.9 blok ortalamaları ile oynayarak takımına büyük bir katkı sağlamış, sahada gösterdiği sertlik ile takımının Batı konferansını lider bitirmesinde Harden ve Paul’dan sonra en büyük etken olma başarısını göstermişti.

Houston Rockets cephesinde Chris Paul’un geçtiğimiz günlerde 4 yıllık 160 milyon$ gibi astronomik bir miktar karşılığında kontrat yenilemesi üzerine organizasyonda gözler 24 yaşındaki İsviçreli pivot Clint Capela üzerine dikilmiş durumda. Bu yaz sınırlı serbest oyuncu statüsünde olan yıldız, takımı ile birkaç gün önce bir kontrat yenileme için masaya oturdu.

Bir canlı yayında konuşan ESPN muhabiri Ramona Shelbourne, Rockets ve Capela arasındaki ilişkinin “pozitif yönde ilerlemediğini” belirtirken, görüşmelerin oyuncunun beklediği gibi geçmediğini ve masada uzun vadeli büyük bir teklif olmadığını söyledi. Capela bu konuda tepkisini bir tweet aracılığıyla şöyle ifade etti:

Doğrusunu söylemek gerekirse, Rockets’in tarafından baktığımızda da durum pek iç açıcı sayılmaz. ESPN’den Marc Stein’a göre Rockets’ın elit guard ikilisi Harden ve CP3’ye verilen kontratlar yüzünden bir takım lüks vergisi sorunları ile boğuşan organizasyon için Capela’ya beklediği reddedilmesi zor kontratı vermek o kadar da kolay görünmüyor. Ayrıca ona bu teklifleri sunabilecek rahatlıktaki Hawks veya Bulls gibi takımlar da Capela için o kadar çekici değil.

Şimdilik Capela’dan alınan mesajlardan anlaşılan o ki, genç uzun güncel kontratının son yılını da kullanmayı seçmek zorunda kalarak bu yıl 4.7 milyon$ kazanarak Houston Rockets forması giyecek ve seneye serbest kalarak iyice kızışacağı sinyallerini aldığımız serbest oyuncu piyasasında şansını tekrar deneyecek. Bu senaryo her ne kadar hem kulüp hem de oyuncu için en iyisi olmasa da, bizim anladığımız her iki tarafın da eli kolu bağlı durumda.

Bu konuda ne olur bilemem ama kontratı seneye bitecek oyuncuların sayısı arttıkça bizi gelecek yıl çok heyecanlı bir 2018-2019 yaz dönemi beklediği sinyalleri her geçen gün artarak devam ediyor.

Tuna Berk Çelik

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here