Galatasaray’da Neler Oluyor?

403
Galatasaray Odeabank
Galatasaray'da Neler Oluyor?

Galatasaray Erkek ve Kadın basketbol takımlarında neler oluyor? Galatasaray’ın basketbol branşında şu an için hiçbir şey düzgün gitmiyor.

USA Team Fans
USA Team Fans

Galatasaray’da ödemesini alamadığı gerekçesiyle kulübe ihtarname gönderen koç Oktay Mahmuti takımdan ayrıldı. Yaşanan sıkıntıları bilmesine rağmen geçen sezon ortasında yüksek rakamlı bir kontratla göreve gelen Mahmuti’nin ikinci Galatasaray dönemi yarım sezon sürmüş oldu.

Transfer olarak sadece erkek basketbol takımı Gaziantepspor’dan Erolcan Çinko’yla anlaştı.

Galatasay başkanı Mustafa Cengiz ve yönetim erkek basketbolda bütçeyi 3 Milyon Dolar, kadınlarda da bütçeyi 1 Milyon Dolar olarak belirledi. Başka Mustafa Cengiz konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Basketbolda 22 milyon TL borç bırakıldı. Hiç geliri yok. Oktay Mahmuti’ye birlikte olmak istediğimizi ve indirim istediğimizi bildirdik. Kararı kendisine bıraktık. 46 milyon TL’lik kaynak lazım. Taraftarımıza soracağız. Camia bunu bilsin, biz bu yükün altından kalkacağız. Ünal Aysal’dan sözünü tutmasını bekliyorum. Ondan basketbol şubemiz için tam 10 milyon Dolar bekliyoruz. Kendisi çok iyi bir Galatasaraylıdır, diğer söz verenler de harekete geçmeli.” ifadelerini kullandı.

Oktay Mahmuti’nin 800 bin dolarlık sözleşmesi var ve koç takımdan ayrılmasına rağmen Galatasaray bu ücreti kendisine ödemek zorunda. Çünkü ortada yapılmış bir sözleşme var.

Galatasaray Erkek Basketbol şubesinin şöyle bir sorunu daha var, transfer yasağı!!! Eğer transfer yasağı kaldırılmazsa anlaşılan Erolcan Çinko da büyük ihtimalle başka takıma gider.

Galatasaray Erkek Basketbol takımı ülkemizi bu sene Eurocup’ta temsil edecek ve çekilen kura sonucu gruptaki rakipleri oldukça güçlü takımlar oldu. ( Kızılyıldız, Monako, Brescia, Ulm, Andorra)

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here