Reggie Miller’in Son Basketi ve Duygu Dolu Anlar

405
reggie miller son maçı ve vedası
reggie miller son maçı ve basketbol vedası

Reggie Miller’ın unutulmaz veda videosu hakkında önce biraz bilgi vermek istiyorum. Videoyu sonra izleyin. Sene 2004 Indiana Pacers, Detroit Pistons’a karşı konfereans finali serisinde mücadele ediyor. Serinin 6. maçı ve Indiana 3-2 geride. Eğer bu maçı Indiana Pacers kaybederse sezonun son maçını oynamış olacak, Indiana Pacersli Reggie Miller ise kariyerinin son maçını oynamış olacak.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

Reggie Miller, maçın bitimine 1:30 kala kariyerindeki son üçlük basket ile farkı 3’e indiriyor, fakat 27 sayılık performansı galibiyete yetmiyor ve 15 saniye kala Indiana 8 sayı geriye düşüyor. Detroit turu geçmiş ve Reggie Miller son maçını tamamlamak üzeredir. Artık maç bitmiş ve Indiana teslim olmuştur. Reggie Miller için kenara gelme vakti gelmiştir.

Reggie Miller Böyle Veda Etti

O an Detroit koçu Larry Brown bir mola daha alır, bu mola taktik vermek ya da topu orta sahadan başlatmak için değildir. Bu mola rakip takımının oyuncusu olan Reggie Miller’ı alkışlamak ve alkışlatmak içindir. Detroit koçu Larry Brown ve diğer Detroitli oyuncular Indiana bench’inin önüne kadar gelir ve mola boyunca Reggie Miller’ı alkışlarlar. Maçı anlatan spiker de bu durumda etkilenmiş ve “that is so cool from Larry” derken hem Detroit takımı hem Pacers takımı hem hakemler hem trübünlerde onbinlerce Indiana taraftarı onu ayakta alkışlamakta ve 18 muhteşem sezonun ardından ona göz yaşlarıyle elveda demektedir. NBA’de Indiana’dan başka hiçbir takımda forma giymeyen efsane oyuncu 39 yaşında işte bu şekilde kenara gelmişti.

Tribünlerin “One More Year” (bir yıl daha) tezahüratlarıyla 1 sene daha oynamasını istedikleri Miller, basketbolu bırakmış ve 31 numaralı forması emekli edilmiş ve Conseco Fieldhouse’ta yerini almıştır.

NBA tarihinde her oyuncuya nasip olmayacak türden bir veda, bu şekilde yaşandı ve unutulmaz NBA videoları arasında yerini aldı.

Buyrun bu muhteşem anları izleyin.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here