Real Madrid’in Evinde Yüzü Güldü!

210

Turkish Airlines Euroleague’de bu akşam TSİ ile 23.00’da oynanan Real Madrid-Herbalife Gran Canaria maçını ev sahibi ekip Real Madrid 89-76’lık skorla kazanmayı başardı. Üst üste 8.galibiyetini alan Real Madrid’de yüzler gülerken, 6.mağlubiyetini alan Herbalife Gran Canaria için bu durum tam tersini göstermekteydi.

Anadolu Efes Stüdyo

Real Madrid aldığı bu galibiyet ile ligde 1.sırada yer alırken, Herbalife Gran Canaria ise aldığı bu mağlubiyet sonucu ligde 11.sırada yer aldı.

Ev sahibi ekip Real Madrid’te Anthony Randolph 20 sayı, 10 ribaund(double-double); Kremen Prepelic 13 sayı, 3 asist ile oynarken konuk ekip Herbalife Gran Canaria’da ise DJ Strawberry 20 sayı, 2 ribaund; Eulıs Baez 14 sayı, 5 ribaund ile mücadele etti.

MAÇIN ANLATIMI;

İlk çeyreğin başlarında ev sahibi Real Madrid, Fabien Causeur’ın attığı iki sayılık basket ile erken sayı buldu ve skor 2-0’a geldi. Konuk ekip Herbalife Gran Canaria’nın cevabı ise gecikmedi ve Kım Tıllıe’nın attığı üç sayılık basketiyle skoru 2-3’e getirmeyi başardılar. İlerleyen dakikalarda konuk ekip Herbalife Gran Canaria, hem hücumda hem savunmada üstünlük kurmayı başardı ve ilk çeyreği 22-28’lik skorla üstün kapatmış oldu.

İkinci çeyreğe Rudy Fernandez’in üç sayılık basketiyle başlayan Real Madrid, skoru 25-28’e getirmeyi başardı. İlerleyen dakikalarda üstünlüğü korumaya çalışan Herbalife Gran Canaria bunu başaramadı ve çeyrek bitimine 03.13 kala skora denge geldi(41-41). Bu dakikadan itibaren ev sahibi ekip Real Madrid taraftar avantajını da arkasına aldı ve çeyreğin 2.38 dakikasında Anthony Randolph’un üç sayılık basketiyle skoru 44-41’e getirdi. Çeyrek sonunu da iyi oynamayı başaran ev sahibi Real Madrid, ilk yarıyı 47-43’lük skor ile galip kapadı.

Soyunma odasından gelen takımlar üçüncü çeyrek için sahaya çıktı. Üçüncü çeyreğin başlarında konuk ekip Herbalife Gran Canaria, DJ Strawberry ve Nikola Radicevic’in iki sayılık basketiyle skoru 47-47’e getirmeyi başardı. Ancak ev sahibi ekip Real Madrid, ilerleyen dakikalar da hem savunma da hem hücumda oyunu domine etti. Hücumda Campazzo ve Randolph ile sayılar bulan Real Madrid, çeyreğin bitimine 1.00 kala skoru 62-53’e getirdi. Son 1 dakika da ise dört sayı bulan konuk ekip Herbalife Gran Canaria, çeyrek skorunu belirledi ve üçüncü çeyrek 62-57’lik skorla geçildi.

Final periyodun da açılışı yapan ev sahibi ekip Real Madrid, tecrübeli oyuncusu Jaycee Carroll’ın iki sayılık basketiyle skoru 64-57’ye getirdi. Maçın sonlarına doğru yaklaştığımız da hücumda vites artıran Real Madrid, Rudy Fernandez ve Carroll’ın basketleriyle skoru 77-68’e getirmeyi başardı. Konuk ekip Herbalife Gran Canaria hücumda DJ Strawberry ile dayanmaya çalıştı ancak ev sahibi ekip Real Madrid buna izin vermedi ve karşılaşmayı 89-76 kazanmayı başardı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here