Real Madrid Sezon Öncesi Değerlendirmesi

91
Real Madrid Sezon Öncesi Değerlendirmesi

Turkish Airlines EuroLeague takımlarını değerlendiğimiz yazı dizisinin sıradaki takımı, turnuvanın son finalisti Real Madrid…

  • Real Madrid için geçen sezon nasıl geçti?
  • Bu sezonki transferleri ve giden oyuncular kimler?
  • Bu sezon ne yapabilirler?

gibi sorulara hep birlikte cevap bulacağız…

Real Madrid İçin Geçen Sezon Nasıl Geçti?

Eflatun-beyazlılar için geçtiğimiz sezon inişli-çıkışlı geçti. Fenerbahçe Beko için kullandığım tabirin tam zıttını Real Madrid için kullanıyorum. Fenerbahçe Beko için geçtiğimiz sezon çıkışlı-inişli geçmişti.

Real Madrid, geçen sezon hem Turkish Airlines EuroLeague normal sezonunu hem de ACB Ligi’nin normal sezonunu rölantide geçirdi. Playofflarda ise gerçek kimliklerine bürünüp, Turkish Airlines EuroLeague’de final oynarken, ACB Ligi’nde ise şampiyon oldular. Real Madrid “finallerin takımıdır” ancak son finali Ergin Ataman’ın Anadolu Efes’ine kaybettiler.

Eflatun-beyazlılarda ön plana çıkan oyuncuların başında 2.21’lik Walter Tavares geldi. Tavares, oyunun her iki yönünde de takımını sırtlamayı başardı. Özellikle EuroLeague finalinde Anadolu Efes’i çok zorlamıştı, Efes sanki Real Madrid’e karşı değil de Tavares’e karşı oynamış gibiydi!

Real Madrid Rotasyon Düzeni

  • PG: Sergio Llull, Carlos Alocen
  • SG: Dzanan Musa (yeni transfer- Breogan’dan geldi), Fabien Causeur, Alberto Abalde
  • SF: Rudy Fernandez, Adam Hanga
  • PF: Guerschon Yabusele, Gabriel Deck, Anthony Randolph
  • C: Walter Tavares, Vincent Poirier

Başantrenör: Chus Mateo

Gidenler: Pablo Laso-Başantrenör, Nigel Williams-Goss-G (serbest), Thomas Heurtel-G (serbest), Jeffery Taylor-SF (serbest), Trey Thompkins-PF (Zenit’e gitti)

Real Madrid Bu Sezon Ne Yapabilir?

Bu sorumun cevabı biraz da yeni gelecek oyunculara bağlı olarak değişebilir. Çünkü point-guard mevkisinde bir takviyeye ihtiyaçları olduğu açık. Çünkü Llull 34 yaşına geldi, Alocen’in ise zorlu maçlarda neler yapacağı benim için soru işareti. Onun dışındaki bölgelerde kuvvetli oldukları düşünüyorum.

Real Madrid için hedef her kupada şampiyonluktur, bu sezon da böyle olacak…

Ancak sezon başlamadan önce benim kafamda bir soru işareti var: Chus Mateo Real Madrid için uygun bir başantrenör mü? Çünkü Mateo’nun başantrenörlük kariyeri sınırlı. Fuenlabrada’da, Unicaja Malaga’da ve Zaragoza’da başantrenörlük yaptı. 3 takımda başantrenörlük yapmış olsa da, bu takımların seviyesi Real Madrid seviyesinin çok altında. Şu da gerçek ki, Pablo Laso gibi bir efsanenin yerini doldurmak onun için çok zor olacak.

Kısacası yeni sezona oyuncu kalitesi çok iyi, ancak onları yönetecek başantrenör için soru işaretleriyle karşılaştığımız bir takımla giriş yapacağız. Eğer Madrid ekibi iyi point-guard alırsa ve başantrenör-oyuncular arasındaki kimya tutarsa, onları bu sezon EuroLeague Final-Four’unda görebiliriz.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz