Potanın Perileri Turnuvaya Erken Veda Etti

361
Potanın Perileri Turnuvaya Erken Veda Etti
Potanın Perileri Turnuvaya Erken Veda Etti

37. Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’na ilk turda veda eden A Milli Kadın Basketbol Takımı, tarihinin en kötü turnuva performansına imza attı.

Potanın Perileri, 37. Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda gösterdiği performansla izleyenlere adeta hayal kırıklığı yaşattı.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

İtalya, Slovenya ve Macaristan’la C Grubu’nda bulunan milli takım, ilk iki maçını da kaybederek turnuvadan elendi.

Milliler, yarın oynanacak Macaristan maçı öncesi grupta sonuncu olmayı garantiledi ve üst tura yükselemedi. C Grubu’nda Macaristan’ın iki, İtalya ve Slovenya’nın ise birer galibiyeti bulunuyor.

Alınan bu sonuçların ardından A Milli Kadın Basketbol Takımı, tarihinde ilk kez büyük bir turnuvada ikinci tura kalamadı. Daha önce mücadele ettiği 11 uluslararası şampiyonada ise ilk turu geçmeyi başarmıştı.

Özellikle 2010 yılından sonra büyük bir çıkışa geçen milli takım, son 4 şampiyonada ilk 5’e girmeyi başardı.

Ay-yıldızlılar, tarihinin ilk madalyasını 2011’de elde etti. Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takım, finale kadar geldi. Finalde Rusya’yla karşılaşan milliler, sahadan 59-42 yenik ayrılmasına rağmen, ilk gümüş madalyasını boynuna taktı.

Milli takım çıkışını 2013 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda da sürdürdü. Yarı finalde ev sahibi Fransa’ya kaybeden A Milli Takım, Sırbistan’ı farklı yenerek üçüncü oldu ve bronz madalya elde etti.

Türkiye, 2015 ve 2017’de ise madalya kazanamamasına rağmen turnuvayı ilk 5 içinde tamamladı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here