Pınar Karşıyaka Evinde Hata Yapmadı

420
Basketbol Süper Ligi
Pınar Karşıyaka Evinde Hata Yapmadı

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 4. hafta karşılaşmasıında Afyon Belediyesi Spor Kulübü, 28 Ekim Pazar günü saat 13:00’da Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda Pınar Karşıyaka’ya konuk oldu. Karşıyaka’nın ikinci ve üçüncü çeyreklerde fark yarattığı karşılaşmayı ev sahibi ekip 86-70 kazanarak ligdeki ikinci galibiyetini hanesine yazdırmış oldu.

USA Team Fans
USA Team Fans

Maçta ilk 5’ler: Pınar Karşıyaka; Walker, Tayfun, Henry, İlkan, Marei. Afyon Belediye; Calloway, Knight, McGee, Zelionis, Hagins.

Maça hızlı başlayan taraf ev sahibi Pınar Karşıayaka olurken özellikle rakibe yaptırdığı top kayıpllarının yanıda İlkan Karaman ve Sek Henry’nin basketleri ile maça 14-6 önde başladı(06:10). İlerleyen dakikalarada Earl Calloway önderliğinde direnç gösteren Afyon Belediye, çeyrek bitimine 02:35 kala Marco Knight’ın üçlük yayının içinden ürettiği sayılarla farkı 1’e indirerek(16-15) ev sahibi ekibe mola aldırmayı başardı. Serbest atışlarla bulunan karşılıklı sayıların ardından ilk çeyrek 18-18 eşitlikl sona erdi.

İkinci çeyreğe boyalı alandan gerek hücum ribauntları gerek ise penetre sonu basketlerle bulunan sayılarla 11-4’lük bir seriyle başlayan Pınar Karşıyaka skoru 29-22 yaptı(05:52). İlk yarının bitimine 2 dakika kala etkili yakın savunma ve değişikliklerin etkisiyle yükselen ofansif tempo ilebulunan momentumun yardımıyla rakibine üstünlük sağlayan Karşıyaka’ya yanıt Afyon Belediye’nin skorer guard’ı Knight’ın hızlı hücum basketleriyle geldi ve farkta yalnızca bir sayılık bir değişiklik oldu(36-28). Walker ve İlkan’ın basketleri ardından Afyon Belediye koçu Can Sevim’in aldığı teknik faulü takip eden serbest atışlar ilk yarı skorunu 42-28 olarak belirledi.

Maçın ikinci yarısına tempolu hücumlarla başlayan Pınar Karşıyaka, 3. çeyrek bitimine 6 dakika kalırken İlkan Karaman ve Assem Marei’nin basketleriyle 11 sayılık bir seri yakalayadı. Jamelle Hagins’in pota altından bulduğu 4 sayıya rağmen Karşıyaka skoru 53-34’e getirdi. İlerleyen dakikalarda iki takım da sayı bulmakta zorlanırken yerli oyuncuların katkısının yanında Calloway ve Knight, Afyon Belediye adına 8 sayı kaydetti. Fakat ev sahibinin Walker ve İlkan’ın önderliğinde bulduğu sayılar konuk ekibin geri dönüşüne engel oldu. Üçüncü çeyrek sonucu böylece Afyon’un son dakikada buluğu 4 sayı ile 62-47 oldu.

Son çeyreğin başında da Afyon’un top kayıplarından bulduğu 4 sayıya Karşıyaka’dan Marei ve Henry pota altı üstünlüğü ile yanıt verirken Erving Walker’ın bire bir hücumda bulduğu şık gözyaşı basketi skoru 68-49’a getirdi(07:20). Dördüncü çeyreğin ortalarında momentumun taraf değiştirmesiyle Afyon Belediyesi, Calloway ve Altan Erol’un dış isabettleriyle 2-10’luk bir seri yakalayarak skoru 70-59 yaptı(04:54). Son bölümde Pınar Karşıyaka, Afyon Belediyesi’nin özellikle Knight’ın çabalarıyla başlattığı geri dönüş hareketine Assem Marei ve Erving Walker ile engel olarak skoru kendi lehinde tuttu ve karşılaşmayı 86-70 kazandı.

Ev sahibinin galibiyetinde öne çıkan isimler 20’şer sayı ile Assem Marei ve Erving Walker, 18 sayıyla da Sek Henry oldu. Konuk ekipte ise Marco Knight’ın 23, Jamelle Hagins’in 12 sayısı mağlubiyete engel olamadı.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here