Kobe Bryant: “Pierce ve T-Mac Savunulması Zor Adamlardı”

303
NBA
Kobe Bryant: "Pierce ve T-Mac Savunulması Zor Adamlardı"

LA Lakers efsanesi Kobe Bryant, çıkardığı yeni kitabında Tracy McGrady ve Paul Pierce’a övgülerde bulundu. Bu övgülerin sahibi isimlerden de karşılık gecikmedi.

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

ESPN’de yayınlanan “The Jump” adlı programda konuşan iki eski oyuncu, Kobe’nin kitabında yer alan bu övgüleri okuduktan sonra görüşlerini şu şekilde belirttiler:

Kobe, kitabında öncelikle Pierce için; “Vücudunu nasıl kullanması gerektiğini cidden iyi biliyordu. Ağırlığını çok iyi kullanır ve iri cüssesiyle üzerinizden çok rahat şut atardı.” şeklinde bir yorumda bulundu. Pierce, Kobe’nin bu sözlerini canlı yayında şu şekilde cevapladı:

“İşte bu adamım, sonunda az da olsa saygı görmeyi başardık. Neyin ne olduğundan onun da haberi vardı. Kendisinden birkaç gömlek üst seviye kuvvete sahiptim. Bu vücudu onun üstüne yıkınca olay zaten kapanıp gidiyordu. Bu gördüğünüz omzu ve bu güçlü kalçayı kullanıp turnikeye giderdim. Bütün bu adamlara karşı inanılmaz güçlüydüm. Evet onların üzerinden uçamıyordum, bu sebepten yanlarından sıyrılıp geçerdim.”

“BENİ EN ÇOK ZORLAYAN T-MAC OLDU”

Black Mamba, 20 yıllık profesyonel basketbol kariyerinde savunurken en çok zorlandığı ismin Tracy McGrady olduğunu kitabında belirtmişti.

T-Mac’in tepkisi de şu şekildeydi:

“Kardeşim, ben halen yaşıyorken bu güzel cümleleri benim için kullanmana çok sevindim, sana ne kadar teşekkür etsem az. Ben, bu şehre geldiğim zaman bu adamın evinde yatardım. Ne kadar muazzam bir oyuncu olacağını da çok önceden anlamıştım.

Ben bir süperstar olmadan önce onun durdurulamaz yükselişine tanık olunca “tamam” dedim. Hedefim kesinlikle bu adam. Onun bana katkısı sayesinde en iyi halimle basketbol sahnesine çıktım. Oyunumda herhangi bir kusur veya eksik olmasın diye çok yüksek seviyede çalışmıştım. Ve şimdi de görüyorsunuz, bana bu konuyla alakalı, yani herhangi bir eksiğim olmayışı hakkında övgülerde bulunmuş.”

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here