Phoenix Suns’ın Yaz Dönemi Hamleleri

377
Phoenix Suns
Phoenix Suns'ın Yaz Dönemi Hamleleri

Geçtiğimiz yılı normal sezonun en kötü derecesiyle (19-63) bitiren Phoenix Suns bu yazı geçtiğimiz sene başladıkları yeniden yapılandırma(rebuilding) devam ederek geçirdiler. Yapılan ilk hamle Bench’in başında başladı ve Suns Baş Antrenör olarak eski yardımcı antrenörlerinden Igor Kokoskov’u başa getirdi. Rus Koç son olarak geçtiğimiz sezon Utah Jazz’in hücum koçu olarak üstlendiği görevde NBA çevrelerince çok başarılı bulunmuştu.

Anadolu Efes Stüdyo +1Anadolu Efes Stüdyo +1

Geçtiğimiz sezonun büyük kısmını “tanking” yaparak geçiren ve Nba Draft Lotaryasında 1. Sıradan seçme hakkı kazanan-Ligi son sırada bitirmelerinin de yardımıyla- Phoenix Suns yönetimi 1. Sıradan Arizona Üniversitesinin yıldız pivotu Deandre Ayton’ı draft ettiler. Ayrıca ilk tur 16. Sırayı da elinde bulunduran Arizona temsilcisi bu sıradan seçtiği Zhaire Smith’i yanında 2021 Miami ilk tur Pick’i ile beraber Philadelphia 76’ers a yollayarak karşılığında Draft’ın en iyi 3&D oyuncusu olduğu söylenen ve 10. Sıra seçimi olan Mikail Bridges’i kadroya kattı. Draft’ın 2. Turunda da 2 seçim hakkı olan Suns yöneticileri 31. Sırada olan ilk haklarını Fransız guard Ellie Okobo ile 59. Sırada olan ikinci haklarını ise forvet George King’i seçerek Draft gecesinden 4 oyuncu ile döndü.

Serbest oyuncu piyasasında da aktif olan Suns en önemli eklemesini 1 yıl için 15 milyon dolarlık bir anlaşmayla Houston’dan veteran forvet Trevor Arizayı kadrolarına katarak yaptılar. Serbest oyuncu piyasasından yaptıkları diğer eklemeler ise: Isaiah Canaan ve 1 milyon dolar karşılığında atletik uzun Richaun Holmes.

Son eklemesini ise küçük bir takasla yapan Suns Darrell Arthur’u uzun süredir Phoenix formasını terleten ve 2021 Draft’ı 2. Tur seçimi (ilk 35 korumalı) karşılığında kadrosuna kattı. Takımın en eski ismi olan Jared Dudley takım efsanesi Steve Nash ile birlikte mor-turuncu renkler için ter döken son isimdi. Takımdan giden diğer isimler ise Alex Len(Atlanta’ya) Elfrid Payton (New Orleans Pelikans’a) ve son olarak takımın yıldızı Devin Booker’ın en yakın arkadaşı olan Tyler Ulis. Üstüne üstlük diğer oyuncuların aksine Ulis’in sözleşmesi fesh edilerek takımdan yollanmış ve boşa çıkmış oldu. Bu durum tabiki takımın yıldızı Booker pek hoşuna gitmese de ilerleyen günlerde sözleşmesini 5 yıl 158 milyon dolar maksimum olarak imzalayan Booker’ın keyfi yerindedir heralde…

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here