Philadelphia Sixers’ın Antrenöründen Furkan Korkmaz İçin Övgü Dolu Sözler

2122
Philadelphia Sixers'ın Antrenöründen Furkan Korkmaz İçin Övgü Dolu Sözler

Philadelphia Sixers’ın oyuncu geliştirme direktör yardımcısı ve şut antrenörü John Townsend, temsilcimiz Furkan Korkmaz hakkında övgü dolu sözler söyledi.

NBA’deki temsilcilerimizden bir tanesi olan Furkan Korkmaz geçtiğimiz günlerde Philadelphia Sixers ile iki yıllık yeni sözleşmeye imza attı. Son zamanlarda ismi sık sık Fenerbahçe Ülker ile anılan genç yıldız böylelikle spekülasyonlarda son noktayı koymuş oldu.

USA Team Fans
Sponsor - USA Team Fans

Sakatlığı nedeniyle pek fazla forma şansı bulamayan Furkan Korkmaz için John Towsend dikkat çeken açıklamalar yaptı. Townsend, ‘‘Furkan çok iyi bir NBA oyuncusu. Çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü hem şut atabilen hem de potaya gidebilen bir oyuncu” dedi.

Furkan Korkmaz’ın geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyen Townsend,”Furkan’ın çok yönlü bir oyuncu olarak geleceğinin çok parlak olduğunu düşünüyorum. Furkan iyi bir kontrat imzaladı. NBA için genç bir oyuncu ve gidecek yolu çok uzun. NBA bir fırsatlar ligi. Furkan, fırsat yakaladığında o fırsatı iyi değerlendirecek bir oyuncu. Gittikçe tecrübe kazanıp NBA’de daha etkin olacak ” ifadelerini kullandı.

NBA’deki bir diğer temsilcimiz Ersan İlyasova hakkında da görüşlerini söyleyen deneyimli antrenör, ”Ersan artık NBA’de veteran sınıfına giriyor. NBA’de ne zaman nasıl performans göstereceğini bilen iyi bir sporcu” şeklinde konuştu.

İki sezonda Sixers formasıyla toplam 62 maça çıkan Furkan Korkmaz bu maçlarda ortalama 12.2 dakika süre alırken; 4.9 sayı, 1.9 ribaund ve 0.9 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here