Pelicans-Spurs Maçını İzlemeden Önce Bilinmesi Gereken İhtimaller

207
Pelicans Spurs Maçı
Pelicans Spurs Maçı

16 Nisan’da (15 Nisan Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece) saat 03:00’de D Smart üzerinden NBA TV’de izleyebileceğiniz müthiş bir maç var : New Orleans PelicansSan Antonio Spurs. Gerçekten çok önemli olan bu maç Batı Konferansı’ndaki playoff’a kalacak takımı ve sıralamayı belirleyecek. Pelicans için playofflara kalmak adına ön eleme maçı niteliğinde ve Spurs için de konferansı 2. sırada bitirip hem konferans finaline kadar saha avantajını almak için hem de ilk turda Dallas Mavericks gibi diğer seçenekelere göre daha rahat bir eşleşme ile ilk tura girmek için çok önemli bir maç.

New Orleans Pelicans – San Antonios Spurs Maçı

USA Team Fans
USA Team Fans
USA Team Fans

New Orleans Pelicans - San Antonios Spurs Maçı
New Orleans Pelicans – San Antonios Spurs Maçı

Önce son maçlar öncesinde NBA puan durumuna ve bu 2 takımın diğer rakiplerinin maçlarına bakalım.

New Orleans Pelicans, Oklahoma City Thunder’a karşı ikili averajda üstün olduğu için 8. sırada bulunuyor ve San Antonio’ya karşı galip gelirlerse OKC’nin maçına bakmadan playofflara kalacak ama eğer Pelicans, Spurs’e yenilirse o zaman Oklahoma’nın yenilmesini bekleyecek. Oklahoma’nın evinde hiçbir iddiası olmayan Minnesota ile oynayacağını düşünürsek bu maçın favorisinin Oklahoma olduğunu söyleyebiliriz.

San Antonio Spurs için de çok önemli bir maç bu. Eğer San Antonio Spurs maçı kazanırsa konferansı 2. sırada bitirecek. Bu durumda hem ilk turda, hem de konferans yarı finalinde saha avantajı Spurs’te olacak. Ayrıcı Spurs, Pelicans’ı yenerse NBA Playofflarınnın ilk turunda Dallas Mavericks ile eşleşecek.

Spurs Yenilirse

Spurs yenilirse diğer maçların sonucuna göre 8 farklı ihtimalden birine razı olmak zorunda kalacaktı. Clippers, PHX maçını kazanınca ihtimaller 4’e indi.

Bu ihtimallere göre konferansı 2. bitirme şansı az da olsa devam edecek ama 3. veya 5., hatta 6. sırada da biterebilir.

San Antonio Spurs’ün konferans 2.’liği için çekiştiği rakipleri Clippers, Rockets ve Grizzlies da maçlarını kazanıp daha üst sıralarda NBA normal sezonunu tamamlamak istiyor. Los Angeles Clippers’in bugün (15 Nisan LAC @ PHX) son maçını kazanmasıyla beraber Spurs’ün mağlubiyeti durumunda Spurs 2. sırada yer alma ihtimali kalmadı.

Son maçlardan sonra belirlenecek NBA Playoff Eşleşmeleri bu sene özellikle de Batı Konferansı’nda çok çekişmeli geçeceğe benziyor.

San Antonios Spurs eğer son maçında yenilirse Rockets ve Grizzlies maçlarına göre sıralama ve Spurs’un NBA Playoff Eşleşmelerindeki rakibi kim olacak?

San Antonio Spurs Yenilirse
San Antonio Spurs Yenilirse

 

 

NBA\'de Günün Sonuçları ve Maç Programı
NBA maç sonuçları ve TV programı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here